Green Day – Tworzymy zielone ogrody Nadodrza

📅 sobota 30.09.2017
Wstęp bezpłatny
Green Day - Tworzymy zielone ogrody Nadodrza

„Wrocław – łączy nas ciepło” zaprasza do tworzenia zielonych Ogrodów Nadodrza. Podczas pierwsze edycji 27 maja zasadziliśmy ponad 1000 krzewów przy ulicy Otwartej we Wrocławiu. Podczas kolejnej wrześniowej odsłony „Green Day” #2 na Wrocławian czekać będzie 1500 Ligustrum vulgare, które zazielenią wrocławskie Nadodrze!

Tereny zielone pełnią bardzo ważną funkcję we współczesnym mieście. Wpływają na jakość powietrza, na nasze samopoczucie i pozytywnie poprawiają estetykę miasta, dlatego zachęcamy do działania od najmłodszych lat. Już 30 września zapraszamy dzieci, rodziców, sąsiadów, babcie i dziadków, wujków i ciocie oraz wszystkich mieszkańców Wrocławia do wspólnego eko-działania.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu „Green Day”, Fundacja Open Mind wraz z partnerami, dziećmi i rodzicami posadziła ponad 1000 krzewów przy ul. Otwartej na wrocławskim Nadodrzu. We wrześniu na miłośników zielonych przestrzeni w sercu miasta czekać będzie ponad 1500 sadzonek. Z pewnością czeka na nas trochę ciężkiej pracy, ale fantastyczne efekty zawsze przynoszą ogrom satysfakcji i radości. My zapewniamy sadzonki krzewów „Ligustrum vulgare”, wsparcie ogrodników i eko-wolontariuszy UPS, a przede wszystkim dobrą atmosferę. Rezerwujcie czas i dołączajcie do nas! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i wyposażeniu. Mile widziane saperki, łopaty, konewki, grabki i WY!

Krzewy sadzimy dzięki wsparciu UPS Polska, EkoCentrum Wrocław, Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., Park M oraz BKW Usługi Komunalne Sp. z o.o.

Udekorujmy razem naszą miejską dżungle jeszcze większą ilością zieleni bo nie chcemy żyć w smutnym, betonowym mieście!

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!

Czy i jak motywować dzieci

Do zobaczenia!

Udział w warsztatach możliwy jest po zaakceptowaniu regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim. Przed zajęciami poprosimy Państwa również o wypełnienie niezbędnych oświadczeń.

30.09.2017, 11.00-14.00