Gra w skrzynki o Łodzi – nowa gra miejska dla każdego

📅 piątek 14.10.2016
bezpłatny
gra w skrzynki o Łodzi
Wrzesień był finałowym miesiącem realizacji zadania Budżetu Obywatelskiego 2016 pt. „Upiększmy Łódź i dajmy turystom powód do pochwał”.

Malowanie najlepszych łódzkich projektów tworzących nowy szlak turystyczny dobiegło końca. W samym centrum Łodzi powstało 30 małych form street artu w postaci artystycznie pomalowanych skrzynek dystrybucyjnych.

Ostatnim etapem projektu jest udostępnienie stworzonej na ich podstawie gry miejskiej „Gra w skrzynki o Łodzi”

Wszystkie skrzynki tworzące grę są niezwykłe i w oryginalny sposób kryją wiedzę o miejscach i wydarzeniach oraz symbolach charakterystycznych dla naszego miasta. Jednocześnie są to w większości oryginalne, często monochromatyczne obrazy. Wszystkie dotyczą Łodzi i zawierają ukryte przekazy.

Za pośrednictwem kodów QR i strony internetowej Urzędu Miasta Łodzi www.lodz.pl/grawskrzynki uczestnicy gry dowiedzą się, jaka treść kryje się pod każdym z tych obrazów. Ważna też będzie lokalizacja poszczególnych skrzynek, a także umieszczone na skrzynkach oznakowanie.

Dodatkową atrakcją gry będzie możliwość zagrania jej w całości lub w 3 częściach, na które składa się po 10 skrzynek oraz różny, wybrany przez uczestnika sposób grania – pieszo lub na rowerze.

Wykonawcą zadania z Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok jest Stowarzyszenie „Na co dzień i od święta. Zapraszamy na Facebook’a Gra w skrzynki o Łodzi oraz stronę Stowarzyszenia „Na co dzień i od święta” (nacodzieniodswieta.pl)

Mapa z lokalizacją skrzynek

Kontakt: grawskrzynkiolodzi@gmail.com

Zaprasza Stowarzyszenie „Na co dzień i od święta”