Gimnastyka poranna dzieci

📅 środa 29.06.2016 do środa 13.07.2016
Malpiszon gimnastyka dzieci

Regularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w profilaktyce wad postawy. Dzieci większość czasu wolą spędzać przed komputerem czy telewizorem, a jakiekolwiek gry i zabawy ruchowe straciły obecnie na atrakcyjności. Winą za to możemy obarczać obecny rozwój cywilizacji, który do ruchu nie zachęca.

Jednak, gdy jakiekolwiek zaburzenia w rozwoju dziecka zaczynają się pojawiać, wtedy zastanawiamy się nad zwiększeniem aktywności naszej pociechy. A dzieci mają w sobie nieskończone pokłady energii i gdyby tak wykorzystać to, aby zaszczepić w nich chęć do ruchu już od najmłodszych lat?

I tu właśnie z pomocą przychodzi gimnastyka poranna.
Często w ciągu dnia ciężko zachęcić dziecko do ćwiczeń, kiedy jest zmęczone po kilku godzinach spędzonych na nauce, a w domu kusi włączony telewizor czy gra komputerowa. Dlatego to właśnie poranek, warto poświęcić na gimnastykę. (…)

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców