Galicyjska Kraina Przygód – Tarnów

📅 sobota 31.01.2015
Galicyjska Kraina Przygód – Tarnów

Sobota 31.01.2015, Dworzec PKP Tarnów

g. 11:00 Promocja książki dla dzieci „Galicyjska Kraina Przygód" połączona z warsztatami

Spotkanie z autorką książki Martą Gaj (MCK Kraków) oraz ilustratorką Pauliną Paździerą

Prowadzenie warsztatów: Kama Guzik

Wiek uczestników: 6-10 lat.
Czas trwania spotkania: max. 30 min. promocja książki + 1,5 h warsztatów
Koszt: bezpłatne
Na warsztaty obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl, 606 14 65 20
Materiały zapewnia organizator.

„Galicyjska Kraina Przygód"
Marta Gaj

Jest rok 1893. Dziesięcioletni Franciszek wraz z pięcioletnią siostrą Jadzia wyruszają w pierwszą daleką podróż C.K. Galicyjską Koleją z Krakowa do Brodów. Pociąg przemierza tereny Galicji, a dzieci poznają nie tylko kolejne miasta znajdujące się wzdłuż trasy pociągu: Bochnię, Tarnów, Przemyśl i Lwów, ale również niezwykle ciekawe postacie świata nauki, kultury i sztuki końca XIX wieku.

Bogato ilustrowana opowieść, wzbogacona dawnymi widokami galicyjskich miast, to propozycja zarówno dla samodzielnego czytelnika, jak i dla młodszych dzieci.

Liczne przygody bohaterów układają się w pasjonującą opowieść, która nie tylko zaciekawia, ale również wiele uczy i wyjaśnia.

Data wydania: 2015
Cena detaliczna: 22 zł
Liczne ilustracje
Objętość: 72 str.

W oparciu o fabułę książki „Galicyjska Kraina Przygód" przygotowaliśmy warsztaty, które będą polegały na pracy z przedrukami starych map Galicji. Na podstawie fragmentów kolejnych rozdziałów książki czytanych przez jedną z bohaterek – Panią Zuzannę, dzieci będą ubogacały mapy naklejkami podróżnymi z kolejnych stacji na trasie przejazdu C.K kolei im. Karola Ludwika. W ten sposób uczestnicy warsztatów przemierzą tę samą podróż, co bohaterowie książki.

Dodatkowo wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w budowie makiety tarnowskiego dworca kolejowego.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa