Gala Wolontariatu 2013

04.12 2013 (środa)
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
ul. Zachodnia 54/56.

PPPW „Centerko” jest również zapraszany przez sieć Centrów Wolontariatu w Polsce do koordynacji konkursu pt. „Barwy Wolontariatu” na poziomie lokalnym.

Gala Wolontariatu to specjalna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z regionu łódzkiego, działających w różnych obszarach życia społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się szalenie barwny. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty, czy służby zdrowia. Pojawiają się jednak wciąż nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne (np. porady prawne czy tłumaczenia).

Szósta już edycja uroczystości, będzie nie tyko okazją do podsumowań, podziękowań, ale również do wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie lokalnej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu" oraz nagrodzenie najaktywniejszych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w naszym regionie wraz z symbolicznym wręczeniem upominków dla najaktywniejszych działaczy tego roku.

W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów, m.in. grupy PostScriptum Squad i Pograjka Łódzka, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników.

Na imprezę zapraszamy wszystkich, tych którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencje życia. Spotkajmy się i razem celebrujmy ten dzień!!! "Łyżka strawy" w postaci łakoci, samodzielnie upieczonego ciasta, bądź pysznego napoju, mile widziana 🙂

Na afterparty udamy się do kręgielni „Grakula” o godz. 20.30.

PODCZAS GALI WOLONTARIATU WYSTĄPIĄ:

Go Pomost! Voluntary Dance Art Group – integracyjna grupa taneczna działająca od 2008 r. przy PPPW „Centerko", której celem jest wspieranie społecznych działań i przedsięwzięć, realizowanych w przestrzeni miejskiej. Zespół składa się z wolontariuszy- pasjonatów sztuki i tańca, którzy własną aktywnością zachęcają do działania. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć i tytułów, m.in. Grand Prix Festiwalu Sztuk Wszelakich.

Pomorska  – taneczno-wokalny zespół złożony z uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 175 w Łodzi, zaangażowany w działalność społeczną. Jako członkowie Szkolnego Koła Caritas pomagają potrzebującym oraz uczestniczą w rozmaitych akcjach charytatywnych.

PostScritpum Squad – powstały 28.10.2011 r. łódzko-zgierski duet, w którego skład wchodzą Proq i Supi. Charakterystyczne dla tej dwójki są bezpośrednie teksty opisujące szarą rzeczywistość z różnych perspektyw. Różnorodność styli w tym przypadku łączy, a nie dzieli, co dodatkowo podkreśla nazwę PostScripotum. Jak sami wykonawcy mówią o sobie – są pełni różnic, stąd pomysł pierwszego EP „Kontrast".

Tatiasza & Mariusz to dwójka przyjaciół z liceum, których połączył wolontariat i zamiłowanie do sztuki. Agnieszka Bednarek-Zimnoch jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, a Mariusz Kołodziejski specjalizuje się w edukacji artystycznej, arteterapii i tańcu. Co roku ten duet szykuje niespodziankę dla wolontariuszy w postaci utworu muzycznego.

Pograjka Łódzka to projekt edukacyjno-artystyczny poświęcony promocji kultury ludowej w postaci cyklu intensywnych spotkań. Nie są to jednak spotkania klubu, stowarzyszenia, czy członków domu kultury. To wspaniała przygoda i obcowanie z żywą i dziką muzyką, dzięki nietuzinkowym ludziom, artystom, pochodzących z różnych środowisk, dla których ważna jest wspólna obecność, zabawa i muzykowanie …