Franek Szpilka

Miasto Aniołów Gdańsk ul. Chmielna 26
📅 niedziela 30.10.2016
franek szpilka teatr miasto aniołów

Franek Szpilka to przedstawienie marionetkowe opowiadające historię małego chłopca, który mieszka wraz z swoja mamą w mieście Gdańsku. Pewnego wieczoru, młoda, smutna dziewczyna spotyka w parku czarodzieja, który podaje jej zaczarowany pakunek. Kiedy dziewczyna wraca do domu, okazuje się że dziwny prezent to wyjątkowo mały chłopiec. Chłopiec zostaje w domu i wszyscy się z nim zaprzyjaźniają. Chociaż przez kilka lat nie urósł ani centymetra nikomu to nie przeszkadza.

Chłopiec ma jeszcze inną przypadłość: Potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Kiedy pewnego dnia wybiega wraz ze swoim pieskiem na podwórko, wpada do rzeki Motławy, gdzie porywa go ropucha Barrbarra. Od tamtej pory rozpoczyna się prawdziwa lawina przygód. Chłopiec wraz z nowo napotkanymi zwierzętami przemierza najdziwniejsze zakątki miasta.

Niedziela 30 październik godz. 12.30 „Franek Szpilka”

Miasto Aniołów Gdańsk ul. Chmielna 26

Bilet: 10 zł.