Festyn rodzinny w Krakowie

Data wydarzenia: niedziela 19.06.2011

Imprezie towarzyszyć będą liczne konkursy dla dzieci i rodziców, podczas których można będzie zdobyć cenne nagrody. Również poza sceną na przybyłych czeka moc atrakcji: wszyscy chętni będą mogli nieodpłatnie obejrzeć ekspozycję Muzeum Lotnictwa. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów w Ogródku Zabaw Dziecięcych oraz stanowisko malowania twarzy. Będą oni mogli również spędzać czas na beztroskiej zabawie w Wesołym Miasteczku.

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego zapraszają na festyn rodzinny organizowany pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa – Bogusława Kośmidera.

Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji: występy dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół z Dzielnicy XIV, pokaz sztuk walki – hapkido, występ tancerzy ze Szkoły Tańca PLĄS.

Instruktorzy z Nowohuckiej Biblioteki Publicznej zapraszają wszystkich chętnych, a zwłaszcza dzieci, do wspólnego czytania bajek, zabaw literackich i konkursu pięknego czytania. Natomiast Liga Obrony Kraju przygotowała konkursy w strzelaniu. Jak co roku dużym powodzeniem z pewnością będą się cieszyły pokazy technik interwencyjnych oraz sprzętu Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Organizatorzy przygotowali również konkursy i zabawy z kolorowymi bańkami – Świat Baniek Mydlanych. Chętni będą mogli także obejrzeć pokazy walk rycerskich, a nawet zrobić sobie pamiątkową fotografię z przedstawicielem Bractwa Rycerskiego. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 52 zaprasza do udziału w konkursach sportowych. Zainteresowani będą mieli możliwość skorzystania z porad specjalistów z Polskiego Towarzystwa ADHD. Natomiast dla wszystkich miłośników jednośladów Moto Expert przygotował prezentację motocykli. Na uczestników festynu czekają jeszcze inne niespodzianki, w tym konkurs latawców czy Konkurs Wiosenne Loty. Oczywiście, nie zabraknie również stoisk z mała gastronomią i kramów z balonami, zabawkami i odpustowymi cukierkami. 

Głównymi punktami programu będą:
– koncert zespołu Midnight Express – godz. 18:15
– występ Kabaretu Noł Nejm – godz. 19:20
– Może to Carmen… – pokaz cyrkowo – ogniowy w wykonaniu
– Grupy Happenerskiej Nowa Huta (GHNH) – godz. 20:20

Wstęp wolny. 
19 czerwca 2011 r. – godz. 15.00-20.00, Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Przez muzeum jest obecnie używana część obiektów dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny. Zajmuje ono ocalałe polskie obiekty lotniskowe, w skład których wchodzi duży hangar lotniczy i zaplecze garażowo-magazynowe, zbudowane na przełomie lat 20- i 30-tych oraz …

Więcej

Adres:

Al. Jana Pawła II 39
30-969 Kraków 28


Kontakt:

tel./fax: (012) 642 87 00; (0
info@muzeumlotnictwa.pl
http://www.muzeumlotnictwa.pl