Festiwal Łódź Miastem Kobiet – V edycja „Gdzie ci mężczyźni?”

📅 środa 22.06.2016 do niedziela 26.06.2016
Festiwal Łódź Miastem Kobiet 2016 baner
10-26 czerwca 2016

Gośćmi specjalnymi w tym roku będą: Krystyna Mazurówna, Wojciech Pszoniak, Ryszard Rembiszewski, Normalsi, Jan Peszek,

Organizatorem festiwalu jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

W programie znalazły się koncerty, warsztaty, spektakle i spotkania autorskie.

22 czerwca 2016, godz. 19:00

Dwa spektakle Jana Peszka: „Pojedynek – zabawa w detektywa” oraz „Nie strój zdobi nieboszczyka”
Producentem spektaklu „Nie strój zdobi nieboszczyka” jest Teatr Miejski w Lesznie.
miejsce: AOIA – bilety: 2 x15 zł

24 czerwca 2016, godz. 18:00
„Miłość ci nic nie wybaczy – muzyczna opowieść o Hance Ordonównie”  – koncert Łódzkiego Teatru Piosenki
miejsce: Muzeum Miasta Łodzi, Sala Lustrzana, bilety: 20 zł (do nabycia w Muzeum Miasta Łodzi)

25 czerwca 2016, godz. 18:00
Otwarte spotkanie z Prezydent Miasta Łodzi Panią Hanną Zdanowską
„Ławeczka na Piotrkowskiej” – Spektakl Fundacji Kamila Maćkowiaka, godz. 19:00
„Ławeczka…” to pierwszy dwuosobowy spektakl komediowy przygotowany przez Fundację Kamila Maćkowiaka.W rolach głównych: Ewa Audykowska – Wiśniewska i Kamil Maćkowiak. Pewnego ciepłego popołudnia, na jednej z łódzkich ławeczek spotykają się – przystojny mężczyzna i piękna kobieta. Przypadkowe spotkanie, rozmowa, flirt, zauroczenie… Początkowo banalna historia o samotności i poszukiwaniu miłości przeradza sie w intymną grę pozorów, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, która prowadzi do zaskakującego dla wszystkich finału.Ławeczka na Piotrkowskiej to sztuka, osadzona w realiach naszego miasta – Łodzi. Bohaterowie spotykają się na ulicy Piotrkowskiej i właśnie tutaj, na jednej z miejskich ławeczek, toczy się akcja spektaklu. Dzięki temu widzowie mogą poczuć sie jak przypadkowi świadkowie tej historii.
www.fundacjamackowiaka.org
Pasaż Róży – wstęp wolny

26 czerwca 2016, godz. 19:00
PREMIERA „Szach Mat” – spektakl taneczny Agnieszki Cygan