Festiwal Gier Logicznych

Szkoła  Podstawowa nr 114 przy ul. Łąkowej 31, Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102
📅 sobota 16.11.2019
Festiwal Gier Logicznych
Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 i Polskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają dzieci, młodzież i  opiekunów na rodzinny Festiwal Gier Logicznych, który odbędzie się w sobotę 16 listopada 2019 r.

O godz. 11:00 zapraszamy do Szkoły  Podstawowej nr 114 przy ul. Łąkowej 31, a o godz. 15.30 do Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102.

Uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z różnego rodzaju grami wymagającymi od nich logicznego myślenia, nieszablonowych rozwiązań, szybkości w podejmowaniu decyzji i umiejętności manualnych oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Impreza realizowana jest w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” i po raz kolejny włączyła się w nią Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot.

Gry, w które można grać bez prądu i telefonów

W czasie Festiwalu będzie można zmierzyć swoje siły m.in. w następujących grach:

Hokej stołowy – dwuosobowa gra na specjalnym stole odwzorowującym płytę lodowiska do hokeja, do dyspozycji graczy są krążki obrazujące zawodników, a wygrywa ten kto małym kijem do hokeja strzeli więcej bramek przeciwnikowi.

Speed Stacks – polega na układaniu na czas 12 kubków w jak najkrótszym czasie w różnych piramidkach, 3-, 6- i 10-kubkowych. Pomaga w integracji sensorycznej mózgu i pobudza pracę obu półkul mózgowych.

Pylos Classic – dwuosobowa gra, polegająca na takim układaniu posiadanych przez siebie 15 kulek, aby piramida składała się w większości z kulek przeciwnika, ale na szczycie jako wygrywająca była kulka własna. Gra uczy planowania.

Quarto Classic – dwuosobowa gra  polegająca na utworzeniu linii składającej się z 4 elementów mających wspólną daną cechę. Jest to gra, która spośród wszystkich gier logicznych, otrzymała najwięcej nagród na świecie.

Dobble – gra karciana dla kilku osób ćwicząca refleks i spostrzegawczość, aby zauważyć te same symbole na odsłanianych kartach.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Pentago – gra logiczna dla dwóch osób. Gracze na przemian układają na planszy po jednej kuli w swoim kolorze. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży 5 swoich kul w jednym rzędzie.

Abalone Classic – dwuosobowa gra na sześciokątnej planszy z wgłębieniami, gdzie umieszcza się po 14 białych i czarnych kul, następnie należy je na przemian popychać, aby wypchnąć kulki przeciwnika z pola. Zwycięża ten, kto wypchnie z pola 6 kulek drugiego gracza.

A także kilkunastu innych gier dla młodszych i starszych. Niezależnie od nazwy gry, organizatorzy zapewniają pomoc wolontariuszy w poznawaniu zasad grania.

Jak jest impreza, to i są konkursy.

W obu lokalizacjach Festiwalu, organizatorzy planują przeprowadzić konkursy w następujących grach:

Speed Stacks – dwie kategorie wiekowe (młodsi i starsi)
Dobble – dwie kategorie wiekowe (młodsi i starsi)
Quarto – kategoria (11-16 lat)
Pędzące żółwie – (kategoria 5-10 lat).

Dla zwycięzców będą przygotowane nagrody!