Festiwal Ethno Port Poznań

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82
📅 piątek 09.06.2017 do niedziela 11.06.2017
Ethno Port Poznań
Dziesięć lat istnienia Festiwalu ETHNO PORT Poznań to przede wszystkim okazja do świętowania, ale także do spojrzenia wstecz na historię imprezy, analizę jej dorobku i ocenę wypracowanej pozycji na mapie europejskich festiwali world music.

Na scenach Festiwalu wystąpiło około 120 zespołów i solistów przybyłych do Poznania z bliskich i odległych zakątków świata, prezentując ogromną różnorodność tradycyjnej muzyki afrykańskiej, fenomen sufickiego nurtu Islamu, dalekowschodnie dźwięki Korei i Chin, południowoamerykańskie rytmy cumbii, rumby i salsy, specyficzny północnoamerykański sposób podejścia do muzyki etnicznej, a także bogactwo europejskiej tradycji kulturowej, począwszy od flamenco i fado, poprzez muzykę celtycką i bałkańską, po wschodnioeuropejską ekspresję i skandynawską szamańską magię. Udało nam się również przedstawić, unikając opowiedzenia się po którejś ze stron rywalizujących ze sobą nurtów, bogactwo polskiej sceny etnicznej.

Wyjątkowy charakter Festiwalu buduje przede wszystkim jego atmosfera tworzona przez wierną, świadomą i wymagającą publiczność. Z myślą o niej prezentujemy kolejne zjawiska obecne na scenie world music, starając się każdego roku poszerzać spektrum tradycji kulturowych, do których sięgamy. Z okazji jubileuszowej edycji postanowiliśmy po raz pierwszy powrócić do kilku artystów, których niezapomniane koncerty tworzą historię i wyjątkowy charakter Festiwalu, choć jak zawsze pojawią się także nowi wykonawcy, którzy w Poznaniu wystąpią po raz pierwszy.

Obok 16 koncertów podczas czterodniowego wydarzenia odbędą się warsztaty muzyczne, potańcówka, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz połączone z projekcjami filmowymi spotkania, próbujące ułatwić zrozumienie istotnych wyzwań współczesności. Od kilku lat tematem przewodnim Festiwalu jest refleksja nad, pełną uprzedzeń i lęków, narracją wobec migrantów i uchodźców. Tym razem spróbujemy opowiedzieć o sytuacji w rejonach świata, w których głód, przemoc i wyzysk skłaniają ludzi do podjęcia niezwykle ryzykownej decyzji o porzuceniu rodzinnych stron.

www.ethnoport.pl

www.facebook.com/ethnoport

www.ckzamek.pl

czwartek, 8 czerwca

Koncert otwarcia
TRIO LÓPEZ / PETRAKIS / CHEMIRANI (Hiszpania / Grecja / Francja)
Sala Wielka, g. 19
bilet na jeden koncert: 50 zł

piątek, 9 czerwca

MICHAŁ FETLER ‒ POLMUZ (Polska)
Sala Wielka, g. 17
bilet na jeden koncert: 20 zł

FÉLIX LAJKÓ TRIO (Węgry)
Dziedziniec Zamkowy, g. 18.30

MARI BOINE (Norwegia)
Scena na Trawie, g. 20.30

BALLAKÉ SISSOKO (Mali)
Dziedziniec Zamkowy, g. 22.30

sobota, 10 czerwca

MANIUCHA & KSAWERY (Polska)
Sala Wielka, g. 15
bilet na jeden koncert: 15 zł

MOSAIK (Polska)
Sala Wielka, g. 16
bilet na jeden koncert: 25 zł

IVA BITTOVÁ & ČIKORI (Czechy)
Dziedziniec Zamkowy, g. 18

DAKHABRAKHA (Ukraina)
Scena na Trawie, g. 20
bilet na jeden koncert: 1 zł

DRISS EL MALOUMI (Maroko)
Dziedziniec Zamkowy, g. 22

LOS PIRAÑAS (Kolumbia)
Sala Wielka, g. 23.50
bilet na jeden koncert: 30 zł

niedziela, 11 czerwca

DEBASHISH BHATTACHARYA & KACPER MALISZ (Indie / Polska)
Sala Wielka, g. 16
bilet na jeden koncert: 15 zł

ADAM STRUG KOMPANIA (Polska)
Dziedziniec Zamkowy, g. 18
bilet na jeden koncert: 30 zł

TARAF DE HAÏDOUKS (Rumunia)
Scena na Trawie, g. 20

DANYÈL WARO (Reunion)
Dziedziniec Zamkowy, g. 22

karnety na cały Festiwal z Koncertem Otwarcia (8-11 czerwca) – 130 zł
karnety na trzy dni Festiwalu (9-11 czerwca) – 110 zł
bilety jednodniowe: 9.06. – 75 zł, 10.06. – 85 zł, 11.06. – 65 zł
Dzieci do 10. roku życia pod opieką osoby dorosłej posiadającej karnet lub bilet na dany koncert – wstęp wolny.

Wszystkie bilety i karnety dostępne są w kasie CK ZAMEK (czynna codziennie w g. 10-21), CIM,
w serwisie bilety24.pl oraz na festiwalowej stronie ethnoport.pl

Bilety na koncerty Na Trawie (1 zł) sprzedawane będą na miejscu, na trawniku przed CK ZAMEK.

Bezpłatne wejściówki odbierać można w kasie CK ZAMEK od 22.05.