Feriowanie w Muzeum

Łódź, ul. Ogrodowa 15
📅 wtorek 06.02.2018 do piątek 09.02.2018
Feriowanie w Muzeum

Już po raz piąty Muzeum Miasta Łodzi zaprasza dzieci, które spędzają zimową przerwę międzysemestralną w mieście, na zajęcia edukacyjne.

Spotkania pod tytułem „Pałacowy alfabet” odbywać się będą przez oba tygodnie ferii (30.01-09.02.2018), od wtorku do piątku w godz. 10:30-12:00, a wstęp na nie będzie kosztować symboliczną złotówkę.

Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy odbywają się pod numerem:
42 254 90 11 lub mailem: edukacja@muzeum-lodz.pl.

„Ferie w Muzeum Miasta Łodzi od pierwszej edycji spotykają się z niesłabnącym zainteresowaniem” – opowiada Barbara Kurowska, Dyrektor Muzeum Miasta Łodzi. „W tym roku zmodyfikowaliśmy ich nazwę: w tytule naszego zimowego cyklu zamiast ferii znalazło się feriowanie, a to dlatego, że spędzanie czasu w Muzeum wcale nie oznacza powolnego spaceru i stania na baczność przy ważnych eksponatach, tylko jest aktywne, energiczne i zabawne” – dodaje.

Na cykl zatytułowany „Pałacowy alfabet” złoży się osiem spotkań. Każdemu z nich przyporządkowana będzie jedna literka alfabetu. Dzieci poznają m.in. historię Łodzi („D jak dawna Łódź”) i pierwszego właściciela Pałacu, w którym mieści się Muzeum Miasta Łodzi – Izraela Poznańskiego („H jak historia”), zaznajomią się z kolekcją dzieł sztuki, którą opiekuje się Muzeum („E jak eksponat”), a także dowiedzą się, jak wyglądało życie dawnych łodzian, jakie były ich obyczaje („G jak gry salonowe”).

„Zajęcia składać się będą z dwóch części. W pierwszej nasi edukatorzy będą wprowadzać uczestników w temat przewodni, w drugiej zaś prym wieść będą różnorodne, gry, zabawy i zadania plastyczne, podczas których dzieci wykorzystają wcześniej zdobytą wiedzę” – mówi Anna Łagodzińska, kierownik Działu Upowszechniania i Edukacji. „Zapisy na zajęcia już trwają, a z doświadczenia z poprzednich lat wiemy, że listy uczestników zapełniają się bardzo szybko, stąd zachęcam do kontaktu z nami i do zapisów” – dodaje.

Plan zajęć „Pałacowy alfabet”:

30.01.2018      A jak arcydzieło – przepis na wybitne dzieło sztuki

31.01.2018      B jak bohater z Łodzi – poznajemy Jana Karskiego

01.02.2018      C jak ciekawostki o czasie – czy wszyscy mierzą go tak samo

02.02.2018      D jak dawna Łódź – historia zapisana na fotografiach

Czy i jak motywować dzieci

06.02.2018      E jak eksponat – czym jest, gdzie go znaleźć i jak o niego zadbać

07.02.2018      F jak fabryki XIX-wiecznej Łodzi

08.02.2018      G jak gry salonowe – karnawałowe zabawy dawnych łodzian

09.02.2018      H jak historia – znane i nieznane opowieści o rodzinie Poznańskich

Dodatkowych informacji udziela:

Dział Upowszechniania i Edukacji | 42 254 90 11 | edukacja@muzeum-lodz.pl