Ferie zimowe w Badecie Wilanów

Badet, Stanisława Lentza, Wilanów, Warszawa,
📅 środa 22.02.2017 do piątek 24.02.2017
badet Wilanów ferie zimowe
Przy sprzyjającej pogodzie wyjdziemy na dwór posmakować zimy na dworze lub na pobliskim lodowisku. Zajęcia dla dzieci od 6 do ok. 12 lat.

WSTĘP:
80 zł za cały dzień zajęć w godz. 10-16, jednodaniowy obiad – 15 zł.
Dodatkowo można pozostawić u nas dzieci pod opieką animatorów w godz. 9-10 oraz 16-17 (w cenie 10 zł za godz.).

PROMOCJE:
przy wykupieniu 5 biletów z góry: 75 zł /dzień.
ZAPISY:
poprzez formularz poniżej lub badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

TEMATY ZAJĘĆ:
13 lutego, poniedziałek – ZIKKURATY I PAŁACE MEZOPOTAMII
Przyjrzymy się cywilizacji Mezopotamii, poznamy historię wieży Babel i dowiemy się, jak pisano na glinianych tabliczkach. Zrobimy mozaiki na wzór sztandaru z Ur, zbudujemy wieżę Babel i stworzymy zbiór praw na wzór Kodeksu Hammurabiego.
14 lutego, wtorek – STAROŻYTNE CHINY
Zajrzymy do grobowców pierwszych chińskich cesarzy i buddyjskich świątyń. Wyrzeźbimy własną terakotową armię i wykonamy imitacje chińskiej porcelany sprzed wieków.

15 lutego, środa – BOGOWIE, GROBY i SKARBY EGIPTU
Poznamy historię klątwy Tutanchamona i dowiemy się, jak doszło do odczytania egipskich hieroglifów. Poszukamy skarbów w ciemnościach i wykonamy złote maski grobowe.

16 lutego, czwartek – ZAGINIONE MIASTA INKÓW I AZTEKÓW
Poznamy kulturę indiańskich ludów sprzed epoki wielkich odkryć, zbudujemy makietę świątyni Słońca i utkamy kolorowe indiańskie bransoletki.

17 lutego, piątek – W PAŃSTWIE KRÓLA MINOSA
Obejrzymy zabytki starożytnej Krety, zbudujemy pałac-labirynt dla Minotaura i wykonamy własne pieczęcie.

20 lutego, poniedziałek – U STÓP WEZUWIUSZA
Poznamy historię miast zasypanych popiołem Wezuwiusza. Zaprojektujemy plan wymarzonego domu rzymskiego patrycjusza i namalujemy iluzjonistyczną martwą naturę.

21 lutego, wtorek – W POSZUKIWANIU TROI HOMERA
Poznamy historię odnalezienia miasta opisywanego przez Homera i posłuchamy fragmentów „Iliady”. Zaprojektujemy miasta nie do zdobycia i przeprowadzimy oblężenie twierdzy.

22 lutego, środa – ODKRYWAMY INDIE
Przyjrzymy się ruinom Mohendżo-Daro i wykutym w skałach świątyniom. Zrobimy pieczęcie-amulety, poznamy gesty charakterystyczne dla indyjskich tańców i zagramy w kości.

23 lutego, czwartek – GRECKIE ŚWIĄTYNIE, TEATRY I STADIONY
Dokonamy rekonstrukcji wazy w stylu czerwonofigurowym, wystąpimy w greckim dramacie i zapozujemy jako żywe rzeźby antyczne.

24 lutego, piątek – CELTYCCY WOJOWNICY I DRUIDZI
Wykonamy tarcze wojowniczych Galów, odeprzemy atak na celtycką warownię i namalujemy ozdobne inicjały do iluminowanych ksiąg.