Ferie zimowe 2017 w Bramie Poznania

Brama Poznania ICHOT ul. Gdańska 2
🗺 mapa
📅 wtorek 07.02.2017 do piątek 10.02.2017
wolny
pólkolonie zimowe 2017
Cztery żywioły – zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat (zapisy indywidualne).

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla dzieci w Bramie Poznania.
Jak potężne mogą być żywioły i jakie dźwięki się z nimi kojarzą? Na zajęciach rozwikłamy wiele tajemnic z nimi związanych, a także zbudujemy własne instrumenty muzyczne z materiałów recyklingowych. Zapraszamy na cały cykl czterech zróżnicowanych tematycznie zajęć lub na pojedyncze spotkania.

Informacje praktyczne:
Uczestnicy: dzieci w wieku 8-12 lat
Miejsce zajęć: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Czas trwania: 120 min
Terminy: 7, 8, 9, 10 lutego godz. 11.00-13.00
Koszt: bezpłatne; uczestnictwo możliwe po przesłaniu formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl i otrzymaniu potwierdzenia. Formularz znajduje się na http://bramapoznania.pl/oferta/edukacja/ferie-zimowe/cztery-zywioly-zajecia-dla-dzieci-indywidualnych/ Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram zajęć:

Woda
Termin: 7.02.2017r. godz. 11.00-13.00
Jak potężnym żywiołem może być woda i jakie szkody przynosiły powodzie na Ostrowie Tumskim? Jak to się dzieje, że trafia do kranów i dlaczego trzeba ją oszczędzać? Sprawdzimy, co to jest wirtualna woda i ile jej potrzeba do wyprodukowania jednej koszulki. Wykonamy doświadczenia związane z wodą i wsłuchamy się w jej dźwięki. Zbudujemy własny instrument muzyczny naśladujący odgłosy wody.

Powietrze
Termin: 8.02.2017r. godz. 11.00-13.00
Jak silne mogą być podmuchy wiatru i jakie zniszczenia spowodowały na Ostrowie Tumskim? Jak tworzą się huragany i jak się podczas nich zachować? Czy dźwięki niesione przez powietrze mogą mieć magiczne znaczenie? Wysłuchamy legendy o Królu Kruków i dowiemy się, co wydarzyło się dawno temu w Poznaniu. Na zakończenie zbudujemy własny instrument muzyczny fletnię pana i spróbujemy wydobyć z niej dźwięki przez podmuchy powietrza.

Ziemia
Termin: 9.02.2017r. godz. 11.00-13.00
Jakie tajemnice skrywa ziemia na Ostrowie Tumskim? Jaki był poziom wyspy przed 1000 lat i co się stało, że się zmienił? Podczas zajęć przekonamy się, ile organizmów żyje w glebie i dlaczego można ją porównać do tortu. Wykonamy doświadczenia, żeby dowiedzieć się jak ważne są gleby dla naszego ekosystemu. Wywołamy dźwięki kojarzące się z ziemią i skonstruujemy własny instrument: przeszkadzajki (marakasy).

Ogień
Termin: 10.02.2017r. godz. 11.00-13.00
Co o ogniu wiedzieli dawni mieszkańcy poznańskiej wyspy? Jak to możliwe, że pożary na Ostrowie Tumskim spowodowały nie tylko zniszczenia? Co jest niezbędne do powstania ognia i jak należy zareagować na pożar? Dlaczego po smacznym obiedzie robi nam się ciepło? Podczas zajęć wsłuchamy się w dźwięki ognia i skonstruujemy własne instrumenty muzyczne, takie jak kastaniety. Czy uda nam się wywołać prawdziwie ogniste dźwięki? Przekonajcie się sami.

 

fot. Łukasz Gdak

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent