Ferie zimowe 2017, czyli co robić z dziećmi w Warszawie

📅 czwartek 16.02.2017 do niedziela 26.02.2017
zima w mieście ferie zimowe Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto Warszawa

Odpoczywamy, ale gdzie?

Po pierwsze odpocząć, czyli nie planować zbyt wiele, tylko zastanowić się nad tym od czego chcemy odpocząć? Jeśli od tłumu i gwaru warto unikać takich miejsc jak aquaparki, lodowiska – tam najczęściej w czasie ferii jest dość tłoczno. Może lepszym miejscem będzie osiedlowa biblioteka, mały klub, kawiarnia, galeria czy też muzeum, choć w tych ostatnich z powodu ferii też robi się tłoczno. Jeśli planujecie odpoczynek od myślenia, komputerów wtedy najlepszy będzie ruch, więc właśnie lodowiska, aquaparki, hale sportowe.

Na narty poza miasto…

Jeśli zimowa aura wraz ze śniegiem dopisze, na miłośników zimowych aktywności czekają okoliczne trasy narciarskie  Co prawda w Warszawie tras zjazdowych jest niewiele…,(Park Szczęśliwicki), ale za to tras biegowych w okolicy nie brakuje. I tak najbliższe trasy do narciarstwa biegowego znajdziecie w:

Kampinowskim Park Narodowy

Parku Kultury w Powsinie

Nieborowie,

Mazowieckim Parku Krajobrazowym (okolice Międzylesia i Józefowa)

Na łyżwy w mieście.

Tutaj znajdziecie warszawskie lodowiska: LODOWISKA W WARSZAWIE, a tutaj lista BEZPŁATNYCH LODOWISK w Warszawie.

Czy i jak motywować dzieci

Ferie we własnym gronie

Jeśli wolicie ferie w stylu slow, polecamy pomysły na wspólne GOTOWANIEi rodzinne zabawy plastyczne, eksperymentalne i muzyczne.

Udanych ferii zimowych!

Zapraszamy Was do naszej zakładki ZIMA W MIEŚCIE – SPRAWDŹ TUTAJ– tam piszemy o zajęciach, warsztatach i półkoloniach  i pozostałych atrakcjach organizowanych w czasie ferii w Warszawie.