Ferie z robotami Lego na Uniwersytecie Łódzkim. Zapisy!

Łódź, ul. Pomorska 161 (Publiczne LO Uniwersytetu Łódzkiego)
📅 poniedziałek 16.01.2017 do piątek 27.01.2017
RoboCAMP Ferie 2017 na Uniwersytecie Łódzkim
16-20 stycznia 2017 r.
23-27 stycznia 2017 r.

Zapraszamy dzieci na FERIE zimowe 2017 z RoboCAMP i robotami LEGO – na Uniwersytecie Łódzkim

• Na warsztatach zwraca się uwagę na wiedzę praktyczną. Każda konstrukcja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry, które uzupełniają każdą lekcję, pozwalają lepiej ją zrozumieć i więcej z niej zapamiętać.
  •  Na tym właśnie opiera się Metoda RoboCAMP, która w tysiącach dzieci rozbudziła już pasję do poznawania świata. Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  •  Program jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami ani z zestawami klocków LEGO, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera lub budowania z LEGO będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.
  • Podczas 5 dni zajęć dzieci budują około 10 modeli robotów.
  • Zajęcia odbywają się w formie warsztatów – półkolonii od poniedziałku do piątku, w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 161, w budynku Liceum UŁ.

Dzieci poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych na różnorodnych tematycznie zajęciach. Tym razem:

• Poznają dzieła najdoskonalszego inżyniera wszech czasów, jakim jest Matka Natura! – zachowania i budowę oraz tajemnice i środowisko życia zwierząt – tych egzotycznych, jak i żyjących bliżej nas;
  • Poznają sekrety nowoczesnego miasta – budując innowacyjne konstrukcje i niezwykłe maszyny będą wykorzystywać matematykę i poznają prawa fizyki, zobaczą jak duży wpływ mają roboty na nasze codziennie życie;
  • Poznają świat kosmosu – gwiazd i planet i nowoczesne konstrukcje pozwalające ludziom sięgać gwiazd! – oraz jak wykorzystano naukę w filmie Gwiezdne wojny, w tym do trików i animacji filmowych;
  • Poznają jak – z pomocą niezwykłych maszyn – wykorzystać matematykę i prawa fizyki do osiągnięcia tego, co dawniej było niemożliwe.

PROGRAM FERII 2017 na Uniwersytecie Łódzkim

W czasie Ferii zimowych 2017 Uniwersytet Łódzki oferuje 4 tematy warsztatów:

W pierwszym tygodniu ferii 16-20 stycznia 2017
1. Dzieci 6-8 lat: SafariCAMP WeDo – Zwierzęta świata
2. Dzieci 9-14 lat: StarCAMP – Roboty LEGO w kosmosie i Gwiezdne wojny – z LEGO Mindstorms EV3

W drugim tygodniu ferii 23-27 stycznia 2017
3. Dzieci 6-8 lat: CityCAMP WeDo – Sekrety nowoczesnego miasta
4. Dzieci 9-14 lat: DiscoveryCAMP – Jak to jest zrobione, nowoczesne fabryki – z LEGO Mindstorms EV3

Linki, gdzie można obejrzeć przykładowe zajęcia i konstrukcje budowane przez dzieci:
Sorter – Lego Mindstorms
Goryl – Młody Konstruktor

FERIE zimowe 2017 z RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim to:
· 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9: 00-16:00 od poniedziałku do piątku, w budynku Publicznego LO Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 161
· Możliwość dodatkowej opieki nad dziećmi w świetlicy w godz. 7:00-18:00
· Wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym obiad
· Praca w 2-3 osobowych zespołach dobieranych według wieku
· Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO Mindstorms EV3 i WeDo
· Wykwalifikowana kadra – lektorzy i opiekunowie
· Pokaz osiągnięć dzieci dla rodziców – na zakończenie zajęć w piątek o godz. 16:00, w auli na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ
· Dyplom ukończenia kursu – certyfikat RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego

· ZGŁOSZENIE – formularz jest do pobrania ze strony. Aby zgłosić udział dziecka, należy zgłoszenie wysłać emailem na adres: ciat@uni.lodz.pl (NIE trzeba drukować, skanować, podpisywać) oraz wnieść opłatę (przelewem).
· OPŁATA 860 zł, obejmuje udział w zajęciach, opiekę oraz wyżywienie.
Ze specjalnej ceny 760 zł korzystają pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, rodzice dzieci uczestniczących w poprzednich edycjach RoboCAMP na UŁ, oraz pracownicy firm posiadających tytuł Partnera Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego oraz firm uczestniczących w Radach Biznesu Wydziałów UŁ.

INFORMACJE u koordynatora programu w Łodzi:
Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego – Ewa Postolska
tel. 508 390 708   lub tel. 42 635 49 84, email: ciat@uni.lodz.pl oraz na www.ciat.uni.lodz.pl

Zapraszamy!