Ferie w Ogrodzie Botanicznym – bezpłatne spacery i warsztaty dla dzieci

Ferie dla dzieci Ogród Botaniczny Łódź 2017
FERIE W OGRODZIE BOTANICZNYM
16-27 stycznia 2017

Serdecznie zapraszamy w czasie ferii dzieci i młodzież szkolną na tematyczne wycieczki po Ogrodzie oraz zajęcia plastyczne, które odbywać się będą na terenie Ogrodu Botanicznego przy ulicy Retkińskiej 39/65. Udział w zajęciach jest bezpłatny! Obowiązują zapisy!

HARMONOGRAM:

PONIEDZIAŁEK (16, 23 styczeń)
godz. 9.00 Maski karnawałowe wyczarowane z natury – dla grup zorganizowanych
godz. 12.00 Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt – dla uczestników indywidualnych

WTOREK (17, 24 styczeń)
godz. 9.00 Warsztaty decoupage – dla uczestników indywidualnych
godz. 12.00 Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt – dla grup zorganizowanych

ŚRODA (18, 25 styczeń)
godz. 9.00 Maski karnawałowe wyczarowane z natury – dla uczestników indywidualnych
godz. 12.00 Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych – dla grup zorganizowanych

CZWARTEK (19, 26 styczeń)
godz.9.00 Świat ptaków łódzkiego Ogrodu Botanicznego – dla grup zorganizowanych
godz. 12.00 Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych – dla uczestników indywidualnych

PIĄTEK (20, 27 styczeń)
godz.9.00 Świat ptaków łódzkiego Ogrodu Botanicznego – dla uczestników indywidualnych
godz. 12.00 Warsztaty decoupage – dla grup zorganizowanych

Proponowane tematy zajęć:
• Maski karnawałowe wyczarowane z natury
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy wykonają samodzielnie maski karnawałowe ozdabiając je zbieranymi w trakcie sezonu letniego nasionami.

• Warsztaty decoupage
Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży (od III klasy szkoły podstawowej) prowadzone na sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy zapoznają się z podstawami wykorzystania techniki decoupage do zdobienia przedmiotów użytku codziennego, a następnie spróbują swoich sił wykonując pracę plastyczną w tej technice.

• Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych
Wycieczka terenowa po Ogrodzie, podczas której uczestnicy będą się uczyć rozpoznawania drzew i krzewów liściastych oraz iglastych w okresie zimowym.
W przypadku złej pogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna na temat drzew.

• Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt
Wycieczka po Ogrodzie, podczas której dzieci dowiadują się jak przebiega zima w przyrodzie i co dzieje się z roślinami i zwierzętami o tej porze roku. Prowadzący opowie o śladach i tropach zostawianych zimą przez zwierzęta.
W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna i zajęcia plastyczne związane z tematyką wycieczki.

• Świat ptaków łódzkiego Ogrodu Botanicznego.
Wycieczka terenowa, podczas której uczestnicy będą obserwować zimujące w Ogrodzie ptaki oraz inne zwierzęta. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą lornetek!
W przypadku niepogody w sali dydaktycznej zostanie wyświetlona prezentacja multimedialna dotycząca ptaków żyjących w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w godz. 8.00-14.30 pod numerem tel. 42 688 44 20.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.