Ferie 2017 w Plamie

📅 czwartek 05.01.2017 do niedziela 29.01.2017
ferie 2017 Plama GAK

15 – 29.01.2017

Na czas tegorocznych ferii „Plama” Gdański Archipelag Kultury przygotowała dla dzieci zróżnicowaną ofertę.

Ponadto regularnie od poniedziałku do piątku odbywać się będą zajęcia artystyczne dla najmłodszych z dziedziny plastyki, gdzie dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w dowolnej technice plastycznej oraz z ceramiki, gdzie pod okiem instruktora będzie można stworzyć własnoręcznie zaprojektowany przedmiot z gliny. Koszt jednorazowego udziału w dwugodzinnych zajęciach to 20 zł (materiały są wliczone w koszt zajęć).

Natomiast w niedziele o godzinie 17.00 „Plama” GAK i Teatr w Blokowisku tradycyjnie zaproszą wszystkich najmłodszych na spektakle teatralne (bilety w cenie 8 zł od osoby).

Cennik

Zajęcia: Plastyka dla dzieci, Ceramika dla dzieci, Pacynki, czyli zrób sobie lalkę – bilety w cenie 20 zł / pojedyncze zajęcia / osoba (czas trwania zajęć: 120 minut)

Teatr w Blokowisku – bilety w cenie 8 zł / osoba

Kino w Blokowisku – wstęp wolny

Na zajęcia obowiązują zapisy: daria@plama.art.pl

__________________________________________________________________________________

Harmonogram:

15.01.2017 (niedziela)

17.00 Teatr w Blokowisku dla dzieci: Teatr Qfer „Królewna Śnieżka” (bilet 8 zł)

16.01 (poniedziałek)

17.01 (wtorek)

13.00 Kino w Blokowisku – edycja zimowa dla dzieci, seans filmowy: „Mikołajek”

18.01 (środa)

15.00 – 17.00 Plastyka dla dzieci – klasy I-III

17.00 – 19.00 Plastyka dla dzieci – klasy IV-VI

19.01 (czwartek)

13.00 Kino w Blokowisku – edycja zimowa dla dzieci, seans filmowy: „Wakacje Mikołajka”

20.01 (piątek)

22.01.2017 (niedziela)

17.00 Teatr w Blokowisku dla dzieci: Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Wróbelek Elemelek” (bilet 8 zł)

23.01 (poniedziałek)

24.01 (wtorek)

13.00 Kino w Blokowisku – edycja zimowa dla dzieci, seans filmowy: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Sekret rodziny von Broms”

25.01 (środa)

15.00 – 17.00 Plastyka dla dzieci – klasy I-III

17.00 – 19.00 Plastyka dla dzieci – klasy IV-VI

26.01 (czwartek)

13.00 Kino w Blokowisku – edycja zimowa dla dzieci, seans filmowy: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Cienie nad Valleby”

27.01 (piątek)

29.01.2017 (niedziela)

17.00 Teatr w Blokowisku dla dzieci: Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Byczek Fernando” (bilet 8 zł)

Mikołajek” (Francja 2009 / 91’)

Mikołajek to chłopiec, który ma wielu przyjaciół oraz mnóstwo energii do zabawy. I jak to zwykle bywa ze świetnymi pomysłami małych chłopców, dorośli nie wiadomo dlaczego uważają je za zupełnie nieodpowiednie. Dlatego zarówno przyjaciele Mikołajka, jak i on sam, wciąż pakują się w kłopoty, choć bardzo się starają być grzeczni.

Kiedy 50 lat temu René Goscinny i Jean-Jacques Sempé stworzyli postać tego rozbrykanego chłopca, nikt nie traktował ich opowiadań jako przyszłej klasyki. Dzisiaj Mikołajek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów dziecięcego świata. Cała seria książek cieszy się niesłabnącym uwielbieniem wśród czytelników.

Mikołajek wiedzie spokojne życie. Ma rodziców, którzy go kochają, bandę fajnych kolegów, z którymi dobrze się bawi – i wcale nie chce, aby to się zmieniło! Lecz pewnego dnia podsłuchuje rozmowę swoich rodziców, z której wnioskuje, że jego mama spodziewa się dziecka. Mikołajek wpada w panikę i wyobraża sobie najgorsze: wkrótce pojawi się mały braciszek, którzy zajmie tyle miejsca w życiu rodziców, że jego, Mikołajka, porzucą samego w lesie jak Tomcia Palucha….

Wakacje Mikołajka” (Francja 2014 / 97’)

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms” (Szwecja 2013 / 83’)

Historia, w której główne role odgrywa dwoje kilkunastoletnich detektywów. Czy poradzą sobie z kolejną zagadką? Kto jest ich przyjacielem, a kto będzie próbował przeszkodzić w odkryciu prawdy?

Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Spróbują dowiedzieć się, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, której nikt nie potrafi otworzyć. Wiedzą, że jest to pamiątka rodziny von Brom. Próbują dowiedzieć się, co znajduje się w środku, jednak pewnego dnia nie tylko tajemnicza szkatuła znika, ale też zaczynają ginąć rodowe pierścienie rodziny von Brom. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał pamiątkę i czy uda się ją otworzyć?

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby” (Szwecja 2014 / 76’)

Dwoje przyjaciół na tropie złodzieja Cienia Sztuki, który jest zamieszany w kradzieże cennych przedmiotów. Mali detektywi próbują dociec prawdy i pomóc zaprzyjaźnionemu komisarzowi. Kolejny film z serii przygód Lassego i Mai.

Fabuła jednego z serii filmów o dwóch młodych detektywach rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując kryminalną zagadkę. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jak się wydaje, a pozory mylą. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.

Plama” Gdański Archipelag Kultury

ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk