Fasolka, Szczypiorek i Śledź w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży, Aleja Franciszka Mamuszki, Sopot,
📅 niedziela 30.04.2017
teatr dla dzieci na plaży
Komedia wierszem pisana dla dzieci i dorosłych. Rzecz o tym, jak dobrze by  dzieckiem i „nie pogania teraźniejszości, a więc nie spieszy  się do bycia dorosłym. Akcja utworu rozgrywa się na malowniczej sopockiej plaży.

Oprócz tytułowych bohaterów, ważną postacią jest Neptun – obecny duchem i ciałem podczas całego spektaklu. Fasolka ze Szczypiorkiem realizują bajkę w formie przedstawienia teatralnego, którą napisał nie kto inny jak sam Neptun. Dlaczego król mórz i oceanów wyznaczył im takie zadanie? Otóż dlatego właśnie, że zanadto spieszyli się do dorosłości, do bycia KIMŚ, cokolwiek miałoby to znaczy

. Fasolka ze Szczypiorkiem wcielają się zatem w postacie neptunowej bajki – dorosłych: Śledzia Srebrzystego, Sardynkę z rodziny śledziowatych, Flądrę i Ośmiornicę. Spełniają w ten sposób, pośrednio, swoje marzenie o byciu dorosłym.

Jednakże, jak to z marzeniami bywa, ich realizacja (na szczęście bezpieczna – tak to zaaranżował mądry i dobrotliwy Neptun) przynosi w efekcie skutek odwrotny od tego wyobrażonego. Fasolka ze Szczypiorkiem, stykając się w teatralnej formie z dorosłością, z jej wybranymi problemami, dochodzą do wniosku, że jednak warto pozosta

w tym miejscu, w którym się jest. Bycie dzieckiem, bycie sobą to najpiękniejsza rzeczywistość. Marzenia naszych bohaterów niech pozostaną marzeniami – bo w końcu na tym polega ich urok. Wszystko w ramach humorystycznych perypetii.

FASOLKA, SZCZYPIOREK i ŚLEDŹ w autorskiej interpretacji scenicznej Beaty Szreder to kontynuacja „Fasolki Polki i Szczypiorka Florka” tejże autorki (Premiera: 2014 Teatr na Plaży)

Autor i reżyseria: Beata Szreder

Obsada: Beata Szreder, Tobiasz Cytrowski

Udźwiękowienie: Beata Szreder

Kostiumy: Anna Krykowska

Scenografia: Zespół

Światło, dźwięk i multimedia: Rico, Piotr Kądziela

Produkcja: Beata Szreder

Współprodukcja: Teatr na Plaży

Spektakl dofinansowany ze stypendium Miasta Sopotu

UWAGA! Podczas prób do spektaklu, z okien Teatru na Plaży, widziano na Bałtyku tajemniczy STATEK Z CUKRU. Najmłodszym spacerowiczom zaleca się uważną obserwację morza. STATEK Z CUKRU pojawia się bowiem i niespodziewanie znika. Ktokolwiek go zauważy, proszony jest o natychmiastowy kontakt z biurem Teatru na Plaży. Robocze szkice oraz rysunki tajemniczego statku mile widziane podczas premiery spektaklu.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Termin:

30 Kwiecień 2017@11:00

Bilety:

20 zł

Bilety można nabyć w systemie on line / interticket.pl lub bezpośrednio w biurze Teatru na Plaży
(pon – pt. 9-15.00). Kasa teatru otwrata jest również na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia

Szczegółowy program: www.teatrnaplazy.pl

Jak do nas trafić:

Teatr na Plaży zlokalizowany jest przy biegnącej przy samej plaży alei Franiszka Mamuszki 2, w Parku Północnym, około 50 metrów po lewej stronie od Grand Hotelu. W foyer teatru znajduje się Klub Atelier, do którego zapraszamy na ciepłe i zimne napoje.

Teatr na Plaży

al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot