Family Cup – XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim

Data wydarzenia: niedziela 19.06.2011 do niedziela 26.06.2011

Kolejna edycja rodzinnych zmagań kolarzy amatorów już za nami. Na starcie w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym Malinka w Zgierzu stawiło się 135 uczestników. Sześciu najlepszych zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 3 września br. w Kielcach. Impreza odbyła się pod patronatem Miasta Dzieci.

XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim
Family Cup 2011

11 czerwca na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup’11. W zawodach wzięło udział 135 kolarzy.  
    Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe. Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej – od 1 km do 20 km). Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć – dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 3 września br. w Kielcach.
Istotnym wsparciem organizacyjnym imprezy było dofinansowanie jej – jak co roku – przez kluczowych sponsorów tj. Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi oraz Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab w Zgierzu
Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Były to m.in. akcesoria  rowerowe ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Kameleon, pokrowce rowerowe od Firmy Zator, pulsometry ufundowane  przez Firmę Novamed,  karnety  do klubu Fru Fitness w Zgierzu oraz do parku linowego i do wypożyczalni łódek –  MOSiR w Zgierzu, kosmetyki ufundowane przez Sieć Drogerii Rossman oraz koszulki i bluzy rowerowe ufundowane przez Top-Print w Łodzi, strój rowerowy ufundowany przez Bank BGŻ w Zgierzu. Posiłek dla zawodników ufundowali: Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, BIM Gastronomia M. Stefański i J. Wasiela oraz Organizatorzy. Wsparcia udzieliły również: sklep rowerowy  Dynamo Łódź, 1 st Layer, Bank Spółdzielczy w Zgierzu oraz Red Bull.

Nagrody uczestnikom zawodów wręczał: Wiceprezydent Zgierza Grzegorz Leśniewicz, oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zgierzu Adam Świniuch.

Organizatorzy dziękują również patronom medialnym: portalowi WirtualnyZgierz.pl, portalowi Rowerowemiasto.info, Pro-Radio i Internetowe Radio Zgierz, portalowi Miastodzieci.pl, portalowi Czasdzieci.pl, portalowi Cyklomaniak, Radio Łódź,  STVK Centrum, TVP Polskiej Oddział w Łodzi, serwisowi EZG.INFO.pl, Ilustrowanemu Tygodnikowi Zgierskiemu,  Eurodesk Zgierz,  Dziennikowi  Łódzkiemu –  za pomoc w promocji imprezy.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawowali:
Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Zgierskiego Krzysztof Kozanecki,  Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek.

 Dziękujemy wszystkim dzielnym kolarzom i zapraszamy za rok!

 

 

Zapisz się na newsletter !


ZOBACZ TAKŻE:patronat

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

Oferta zajęć:Dziecięca grupa teatralna "Maniek" Dziecięca grupa teatralna "Maniek" istnieje od września 2004 r. Do listopada 2006 r. funkcjonowała pod nazwą "Klap - Ciap". Zajęcia dziecięcej grupy teatralnej to żywiołowa zabawa, pełna improwizacji i spontanicznej radości. …

Więcej

Adres:

ul. Długa 42
95-100 Zgierz


Kontakt:

42 719 08 52
mdkzgierz@o2.pl
http://mdkzgierz.pl
facebook

sobota
11.06
2016
Wydarzenia |

Zgierska drużyna rycerska zaprasza

Dobra wiadomość dla rycerzy, giermków i dam dworu ze Zgierza i okolic! W Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu działa młodzieżowa drużyna rycerska. Zapraszamy wszystkich, którym w sercu grają opowieści o walecznych rycerzach, uwięzionych w zamkach księżniczkach, smokach ziejących ogniem i dalekich wyprawach zdobywczych.

Więcej
sobota
11.07
2015
Wydarzenia |

Wakacje z MDK w Zgierzu

MDK w Zgierzu zaprasza dzieci i młodzież na otwarte warsztaty wakacyjne. Możecie wziąć udział w warsztatach plastycznych, fotograficznych, wokalnych, obejrzeć pokaz walk rycerskich i występ teatru kukiełkowego. Zaczynamy 1 lipca.

Więcej
sobota
11.07
2015
Wydarzenia |

MDK w Zgierzu zaprasza!

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu serdecznie zaprasza wszystkich na pokazy: żonglerskie i kuglarskie, walk rycerskich oraz tańca z ogniem. Spotykamy się już 11 lipca. Wstęp wolny.

Więcej
sobota
04.07
2015
Wydarzenia |

Wakacyjny plener z Fotografią w Naturze –

Pracownia Fotografii MDK serdecznie zaprasza na sobotni, wakacyjny plener z Fotografią w Naturze. Tym razem udamy się do stadniny różnorodnych koni i będziemy mogli popracować z dużymi i mniejszymi zwierzakami. Uczestnicy pleneru proszeni są o wcześniejsze zapisanie się na warsztat, ze względu na zorganizowanie transportu.

Więcej
poniedziałek
15.06
2015
Wydarzenia |

Djembe w Zgierzu

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu zaprasza młodzież i dorosłych do wspólnego grania na bębnach djembe i nie tylko!
Przyjdź, poczuj i znajdź swój rytm! W każdy poniedziałek. Wstęp wolny!

Więcej
piątek
13.02
2015
Wydarzenia |

Dziecięce warsztaty teatralne

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu serdecznie zaprasza dzieci na warsztaty teatralne. Poprowadzi je Elżbieta Gorzka Kmieć. W ramach warsztatów dzieci będą pracować nad kreatywnością, spontanicznością i ekspresją sceniczną. Wstęp wolny!

Więcej
wtorek
10.02
2015
Wydarzenia |

Pidżama Party w Zgierzu

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu w ramach karnawału serdecznie zaprasza najmłodszych na Pidżama Party! W programie m.in. konkursy, wata cukrowa oraz impreza koszyczkowa. Gwarantujemy wspaniałą zabawę. Wstęp wolny!

Więcej
pon-pt
09.02-13.02
2015
Wydarzenia |

Ferie w MDK w Zgierzu

Szukasz sposobu na spędzenie ferii zimowych? Przyjdź do MDK w Zgierzu! W tym czasie MDK proponuje dzieciom i młodzieży otwarte zajęcia –
plastyczne, muzyczne, wokalne,teatralne, fotograficzne, dziennikarskie… Zapraszamy!

Więcej
pt-sob
28.11-29.11
2014
Wydarzenia |

Ogólnopolski Festiwal Wokalno-Plastyczny Młodych Bajanie

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz Stowarzyszenie Kameleon zapraszają na finał Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalno-Plastycznego “Młodych Bajanie”. Festiwal składa się z dwóch konkursów: plastycznego i wokalnego. Przesłuchania festiwalowe odbędą się 28 listopada. Dzień później wszyscy młodzi artyści wezmą udział w warsztatach wokalnych, a najlepsi zaprezentują się podczas koncertu laureatów festiwalu.

Więcej
sobota
27.09
2014
Wydarzenia |

Święto Latawca w Zgierzu

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu organizuje Konkurs “Święto Latawca”, który odbędzie się w dn. 27 września 2014 r. Święto Latawca cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Co roku bierze w niej udział kilkudziesięciu miłośników napędzanych wiatrem konstrukcji.

Więcej
niedziela
06.07
2014
Wydarzenia |

Relacja z rowerowej soboty – Family Cup 2014 w Kolarstwie Górskim

W sobotę 14 czerwca 2014 r. na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się kolejne pod patronatem Miasta Dzieci Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup 2014. W zawodach wzięło udział 96 dzielnych uczestników, z których najmłodszy kolarz miał zaledwie 5 lat. Zwycięzców czeka ogólnopolski finał, który już 30 sierpnia w Kielcach.

Więcej