Experyment świętuje swoje 10. Urodziny!

Centrum Nauki EXPERYMENT, aleja Zwycięstwa, Gdynia,
📅 czwartek 01.06.2017 do sobota 03.06.2017
Baner_10.urodziny_CN_EXPERYMENT
Mija 10 lat od czerwca 2007 roku, kiedy otwarto pierwszą interaktywną wystawę EXPERYMENTu. Od tego czasu Centrum odwiedziło już ponad milion gości z Polski i zagranicy, a z roku na rok zainteresowanie wystawą nieustannie rośnie. W ciągu 10 lat w EXPERYMENCIE zorganizowano też tysiące warsztatów, pokazów, zajęć i wykładów popularnonaukowych dla dzieci, młodzieży
i dorosłych. W przełomowym 2013 roku ponad 5 tysięcy osób wzięło udział
w uroczystym otwarciu wystawy w nowej, siedem razy większej odsłonie, która dziś jest wizytówką Gdyni i Pomorza.

Chcemy podziękować naszym gościom za to, że towarzyszyli nam przez ostatnie 10 lat, aktywnie uczestniczyli w organizowanych przez nas wydarzeniach i nieustanne inspirowali nas do ulepszania wystawy i programu działań. Dlatego z okazji urodzin przygotowaliśmy dla naszych gości wyjątkowy program urodzinowy – mówi Ewa Jasińska, Dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT.

Jak co roku, wielkie świętowanie urodzin EXPERYMENT połączy z obchodami Dnia Dziecka. Od 1 do 4 czerwca przed budynkiem CNE na najmłodszych i ich rodziców będą czekały … wystrzałowe niespodzianki!

Z kolei w weekend 3 i 4 czerwca EXPERYMENT przygotował dla swoich gości szereg wyjątkowych atrakcji na wystawie w tym m.in.:

– The Best of EXPERYMENT, czyli pokazy najlepszych i najciekawszych eksperymentów naukowych w wykonaniu edukatorów EXPERYMENTU (w programie m.in. eksperymenty związane z kuchnią molekularną, prądem z … owoców i suchym lodem),

– prezentacje kół naukowych z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałów Akademii Marynarki Wojennej – studenci i wykładowcy z uczelni wyższych, z którymi na co dzień współpracuje CNE, zaprezentują eksperymenty z fizyki, chemii czy mechaniki oraz pokazy najnowszych technologii podwodnych,

– wystąpienia Małych Naukowców Polskiej Akademii Dzieci oraz laureatów konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”, którzy opowiedzą o swoich badaniach i odkryciach,

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

– wspólny pokaz Centrum Nauki HUMANITARIUM i EXPERYMENTU – razem z gośćmi z Wrocławia EXPERYMENT przygotował prawdziwe naukowe show!

W DNIACH 1-4 CZERWCA BILETY NA WYSTAWĘ (W TYM ATRAKCJE URODZINOWE) BĘDĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH – DZIECI I DOROSŁYCH, W SPECJALNEJ CENIE: 12 ZŁ!

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA 10. URODZIN EXPERYMENTU!

Patronat medialny nad wydarzeniem: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Serwis PAP Nauka w Polsce.