Elektryczna Dziewczyna. Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

📅 sobota 18.02.2017
20 zł od dziecka
Elektryczna Dziewczyna
Pewnego razu z tramwaju, który zatrzymał się naprzeciwko Klasztoru Norbertanek wyskoczyła dziwna dziewczyna. Poruszała się lekko utykając, może skręciła nogę przy skoku?

Zniknęła w uliczkach Salwatora, a ostatnią osobą, która ją widziała był konduktor tramwaju. Nikt więcej jej nie zobaczył, ale od tego czasu na Salwatorze zaczęły dziać się niewyjaśnione rzeczy. Czasem jakiemuś dziecku zaginęła piłka. Czasem któraś dziewczynka nie mogła odnaleźć ulubionej lalki. A innym razem któremuś tacie z warsztatu ktoś zwinął całe pudełko śrubek.
Czy te wydarzenia miały związek z dziwną dziewczyną?

Spacer po Salwatorze, podczas którego tropimy tajemnice tego miejsca i ślady jego mieszkańców. Rozwiążemy razem zagadkę tytułowej „Elektrycznej Dziewczyny”, która zaginęła kiedyś w zaułkach Salwatora. Poznamy nową „urban legend” ?

Trasa spaceru (to informacja wyłącznie dla Rodziców, prosimy nie ujawniać jej Dzieciom) ułożona jest tak, aby maksymalnie dużo czasu spędzać we wnętrzach (wchodzimy do Muzeum Historycznego, knajpki ZielonoMi oraz do Pracowni pp.Sieków na ul.Emaus) – pomiędzy tymi miejscami tylko przechodzimy, intryga rozgrywa się we wspomnianych pomieszczeniach.

Wycieczki testowane są na dzieciach (własnych). :):)

– Cena: 1 Dziecko – 20 zł, Rodzeństwo: zniżka (drugie i kolejne Dziecko – 15 zł). Rodzice i Opiekunowie – bezpłatnie.
– Czas spotkania i wiek uczestników:
I GRUPA: godz. 11:00 – Dzieci 6-7 lat
II GRUPA: godz. 14:00 – Dzieci 8-10 lat
– Miejsce spotkania: Pętla tramwajowa na Salwatorze
– Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com

*****
Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.

*****
Zapraszamy na cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci.

Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.