Ekologiczne Lato w Łodzi 2011

Ekologiczne Lato w Łodzi 2011

27.06-3.07.2011 r.

Zmieniaj świat, zacznij od Łodzi. Buduj z IKEA meble recyklingowe

Zaczęły się wakacje i wielu młodych ludzi nudzi się w domu. Z myślą o nich IKEA Łódź i Grupa Artystyczna NEO organizują warsztaty edukacji recyklingowej przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 10. roku życia. Podczas dwóch godzin budowania mebli z przetworzonych materiałów każdy uczestnik zajęć dowie się, czym jest recykling i jakie przedmioty można wytworzyć z materiałów recyklingowych. Warsztaty, prowadzone przez Grupę NEO, będą odbywać się codziennie, od poniedziałku 27 czerwca do piątku 1 lipca, w godzinach 9:00 – 11:00 i 11:00 – 13:00 przy wejściu do IKEA, przy placu zabaw Smalandia, tuż obok Atrium.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisów można dokonywać przesyłając zgłoszenie na adres grupaneo@gmail.com lub dzwoniąc pod numery telefonu 509 555 129 i 501 270 433.

Przedmioty domowego użytku wykonane przez uczestników warsztatów wezmą udział w konkursie „Recyklingowe meble IKEA”. Jednak nie tylko one. Meble w skali 1:1 wykonane z materiałów traktowanych jako recyklingowe można zbudować we własnym zakresie i przynieść do IKEA Łódź w czasie trwania warsztatów lub podczas Wielkiego Finału. Do wykonania przedmiotów warto wykorzystać np. makulaturę, butelki pet, opakowania szklane i plastikowe. Konkurs skierowany jest do ludzi młodych, jednak w tworzenie mebli mogą zaangażować się również dorośli. Wspólna praca, a przy tym zabawa w projektantów, z pewnością przyniesie wszystkim dużo radości. Wyboru najlepszych mebli recyklingowych dokona jury złożone m.in. z przedstawicieli IKEA, architektów i artystów plastyków. Na zwycięzców, zarówno indywidualnych i grupowych, czekają cenne nagrody, w tym aparaty i kamery cyfrowe HD, wycieczki oraz meble z kolekcji IKEA HOME FURNISHING.

Dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, będzie zabytkowy tramwaj oznaczony logiem Recyklingowego Miasta. Podczas dwóch najbliższych weekendów, 25 – 26 czerwca w godzinach 12:00 – 15:00 oraz 2 – 3 lipca w godzinach 10:00 – 16:00, recyklingowy tramwaj będzie jeździł na trasie między Placem Wolności a IKEA Łódź. Specjalne recyklingowe bilety na przejazd tramwajem będą rozdawane wewnątrz pojazdu przez animatora, który przy okazji opowie najmłodszym kilka ciekawostek na temat segregacji i przetwarzania odpadów. Podróżni obejrzą również film na temat recyklingu.

Finał akcji „Recyklingowe miasto IKEA Łódź” zaplanowano na sobotę i niedzielę (2 i 3 lipca). Przez dwa dni łodzianie będą budować domy, biura i urzędy z materiałów recyklingowych – wszystko w skali 1:1. Każdy, kto w tych dniach odwiedzi parking przed IKEA Łódź, będzie mógł stworzyć swój wymarzony budynek, umeblować go i pochwalić się przed szeroką publicznością.

Do zobaczenia na parkingu Sklepu IKEA ŁÓDŹ!

Więcej informacji na www.recyclingcity.pl

—————————————————————————————————–
O projekcie: „Recyklingowe miasto IKEA Łódź” to pierwszy tego typu projekt ekologiczny w Polsce. Jego zadaniem jest rozwijanie w mieszkańcach miast i miasteczek w Polsce świadomości ekologicznej i zaszczepienie w nich potrzeby prowadzenia segregacji odpadów. Łódzki projekt to pierwsze z serii wydarzeń, które w zamyśle organizatorów rozprzestrzeni się na inne polskie miasta.