Dźwiękoczytanie Jungle People Mateusza Pakuły już w najbliższą sobotę!

Teatr Animacji w Poznaniu, al. Niepodległości 14
🗺 mapa
📅 sobota 13.01.2018
5 zł
Dźwiękoczytanie Jungle People Mateusza Pakuły już w najbliższą sobotę

Teatr Animacji w Poznaniu zaprasza w najbliższą sobotę 13 stycznia o godzinie 13.00 na dźwiękoczytanie nowego dramatu Mateusza Pakuły pt. „Jungle People” w reżyserii Autora, z muzyką skomponowaną i wykonywaną na żywo przez Antonisa Skoliasa – wielokrotnie nagradzanego młodego multiinstrumentalisty.

Dźwiękoczytanie to nowa forma prezentacji ciekawych tekstów dramaturgicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z muzyką wykonywaną na żywo przez zaproszonych artystów. Pierwsze dźwiękoczytania miały miejsce na Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY redefinicje w listopadzie 2017 roku w Teatrze Animacji.

Zapraszamy również na towarzyszące temu wydarzeniu spotkanie i rozmowę z Wykonawcami.

Teatr Animacji w Poznaniu

Sobota 13 stycznia 2018
Godzina 13.00
Scena Witraż

Mateusz Pakuła

JUNGLE PEOPLE

Reżyseria: Mateusz Pakuła
Muzyka na żywo: Antonis Skolias

Obsada:
Danuta Rej
Ela Węgrzyn
Sylwia Zajkowska
Magdalena Dehr
Marcin Chomicki
Marek Cyris
Piotr Grabowski

To już nie jest ta sama dżungla. I Mowgli to już nie jest ten sam Mowgli. I jeśli komuś się wydaje, że dobrze pamięta Panterę Bagheerę i strasznego Shere Khana, to przyjdzie mu przemyśleć tę sprawę jeszcze raz. Bohaterowie dramatu Mateusza Pakuły opuścili strony powieści  Rudyarda Kiplinga dawno temu – w epoce innych dylematów, pytań i potrzeb. W czasach innego Zła i innego Zwątpienia. Wkraczając w XXI wiek niosą ze sobą jedynie archetypy swoich postaci. Patrząc ich oczami na nonsensy i okrucieństwa współczesności, możemy jeszcze lepiej dostrzec cośmy zrobili z tym pięknym Światem przez ostatnie stulecie.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wydarzenie przeznaczone jest dla młodzieży i dorosłych.

Bilety: 5 zł
do nabycia w kasie teatru oraz w internecie przez stronę www.teatranimacji.pl

Informacje o twórcach:

Mateusz Pakuła – dramatopisarz i dramaturg. Absolwent dramaturgii na Wydziale Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (Smutki tropików) oraz trzykrotny finalista tego Konkursu. Wielokrotny finalista Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i laureat 19 edycji tego Konkursu (Mój niepokój ma przy sobie broń). Finalista „Talentów Trójki” 2013, nominowany do nagrody TVP Kultura „Gwarancje Kultury” 2010. Stypendysta Ministra Kultury (Stypendium „Młoda Polska” 2014) oraz Miasta Krakowa (Stypendium Artystyczne 2010 w kategorii literatura). Wydał pięć książek z dramatami: Wieloryb The Globe (2016), zbiór Panoptikos (2015), dyptyk Na końcu łańcucha (2012) ), Kowboj Parówka i trzy inne sztuki (2012) oraz Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych (2010). Jego dramaty wystawiane są w teatrach całej Polski, tłumaczone były na angielski, niemiecki, czeski, hiszpański i ukraiński. Ostatnie realizacje to m.in.: Wieloryb The Globe (reż. E. Rysova) w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatrze Starym w Lublinie (za tę realizację wraz z pozostałymi realizatorami spektaklu otrzymał Nagrodę Specjalną miesięcznika Teatr), Havel-Man (reż. E. Rysova) w Teatrze Solskiego w Tarnowie, Kowboj Parówka (reż. W. Loga-Skarczewski), Smutki tropików (reż. P. Świątek), Wejście Smoka. Trailer i KonradMaszyna (reż. B. Szydłowski) w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Miasto Pustych Pianin (reż. L. Frankiewicz) w Teatrze Bogusławskiego w Kaliszu, Lordy (reż. E. Rysova, M. Pakuła), Twardy gnat, martwy świat (reż. E. Rysova), Mój niepokój ma przy sobie broń (reż. J. Mark) w Teatrze Żeromskiego w Kielcach, Jungle People (reż. P. Świątek) w Teatrze Studyjnym w Łodzi, Na końcu łańcucha (reż. E. Rysova) w Teatrze Osterwy w Lublinie, Miki mister DJ (reż. A. Olsten) w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. takie spektakle jak: Paw królowej (reż. P. Świątek) czy Dwanaście stacji (reż. E. Rysova) w Starym Teatrze w Krakowie, Szczęśliwe dni/Komedia/Ostatnia taśma Krappa, Dżuma, Rękopis znaleziony w Saragossie, Sen nocy letniej (reż. P. Świątek) w Teatrze Kochanowskiego w Opolu, Wroniec (reż. J. Peszek) we Wrocławskim Teatrze Lalek, Beniowski, król Madagaskaru (reż. P. Świątek) w Teatrze IMKA w Warszawie, czy Bolesław Śmiały (reż. P. Świątek) w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W ostatnim czasie zajmuje się również reżyserią słuchowisk teatralnych (Lord Kantor, Pawi tren, Kowboj Parówka, Jungle People), we wrześniu 2017 roku otrzymał nagrodę za debiut reżyserski w Teatrze Polskiego Radia.

 Antonis Skolias – muzyk, perkusista m.in zespołów Vladimirska, Rycerzyki i Lord Bemol, założyciel i lider zespołu Amusing Companions, współpracował m.in. z Jorgosem Skoliasem, Bronisławem Dużym, Grzegorzem Kapołką i Dariuszem Ziółkiem. Współkomponował muzykę do spektakli Mój niepokój ma przy sobie broń, Twardy gnat, martwy świat, Lordy w teatrze im. Żeromskiego w Kielcach oraz nagrodzonego statuetką Ludwik za muzykę spektaklu Wieloryb The Globe. Współpracował m.in. z Teatrem Osterwy w Lublinie, Teatrem Współczesnym w Szczecinie oraz Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
św. Marcin 80/82
61-809 POZNAŃ
Kontakt:

61 8537220
bow@teatranimacji.pl
http://www.teatranimacji.pl
facebook