Dzień zabaw  z czterech stron świata na placu Wolnica

Dzień zabaw z czterech stron świata na placu Wolnica

plac Wolnica
📅 niedziela 05.06.2016
Dzień Dziecka w Muzeum Etnograficznym w Krakowie
Poznamy sposoby spędzania wolnego czasu dzieci z różnych kontynentów. Sprawdzimy co kryje się pod nazwami: Serso, Kelereng i Banyoka. Gry i zabawy zespołowe zabiorą nas w podróż po podwórkach świata. Odwiedzimy między innymi Zambię, Ghanę, Indonezję, Boliwię i Japonię. Damy się porwać opowieściom z teatrzyku kamishibai, czyli tradycyjnego japońskiego teatrzyku obrazkowego. Będzie to również okazja, aby stworzyć w tej technice swoją własną opowieść.

Program:

11.00 – 17.00

• Ścieżka edukacyjna – osiem stacji na których edukatorzy z Muzeum Etnograficznego wprowadzać będą w świat zabaw i gier ze różnych kontynentów.
  • Biblioteka na wolnym powietrzu – a w niej książki z kolekcji Muzeum oraz Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”. Do skorzystania na miejscu.
  • Strefa relaksu – wydzielona przestrzeń, w której można będzie odpocząć na leżakach, poczytać książkę, spotkać się i porozmawiać.
  • Napędzana ręcznie karuzela, inspirowana kolekcją Muzeum.

Karuzela powstała w 2010 roku jako jeden z elementów „Parku doświadczeń kulturowych”, który stanął na bulwarach wiślanych w ramach Festiwalu Etnodizajnu. Od tamtej pory odwiedziła m.in. Brukselę, Paryż a niedługo zawędruje do Liege. Autorem projektu karuzeli jest Olaf Cirut. Wykonanie: Leszek i Aleksander Lisowscy.

14.00 – 15.00

• Teatrzyk kamischibai (tradycyjny japoński teatr obrazkowy).

Etnokalendarz to cykl weekendowych warsztatów tworzony z myślą o uczestnikach w różnym wieku. W sezonie wrzesień 2015 – czerwiec 2016, w partnerstwie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła”  zapraszamy do wspólnego przyglądania się otaczającemu nas światu i istniejących w nim współzależności kulturowych, środowiskowych, gospodarczych. Chcemy, aby warsztaty w MEK były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań.  Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Informacje praktyczne

Termin: 5 czerwca (niedziela) godz. 11.00 – 16.00
Miejsce: plac Wolnica

Partner:  Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”