Dzień Języków w Teatrze Syrena

📅 sobota 04.06.2016
mała lingua logo nowe wydawnictwo pwn
Sztuka teatralna opowiada  o podróży baśniowych bohaterów do Hiszpanii. Aktorzy zagrają swoje role w języku angielskim i hiszpańskim. Zapraszamy wszystkich miłośników teatru i podróży! To doskonała okazja do rodzinnego spędzenia czasu i przekonania się jak z pasją poznawać języki obce.

Spektakl został przygotowany przez uczniów ze szkoły językowej MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE pod okiem profesjonalnych aktorów z Teatru Syrena. Dzieci brały udział w zajęciach teatralno-językowych, rozwijając  warsztat aktorski oraz umiejętności językowe. Już po raz drugi młodych aktorów można podziwiać na deskach Teatru Syrena. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ambasady Hiszpanii.

Szkoła języków obcych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE, która obecnie jest częścią Grupy PWN, realizuje metody nauki języków oparte na teatralizacji  z fabułą i umuzykalnieniu zajęć.

W trakcie lekcji dzieci poznają baśniową rodzinę Blabbersów,  z którą podróżują i zwiedzają inne kraje. Dzięki temu poznają słownictwo i wyrażenia przydatne do komunikowania się w języku obcym. Uczą się  w naturalny sposób, poprzez używanie wyobraźni i zmysłów.

W programie znalazło się wiele atrakcji, które z pewnością ucieszą dzieci i rodziców:

9:00 – 09:30   zwiedzanie zakamarków Teatru (Grupa I)

degustacja hiszpańskich smakołyków

09:30-10:00    zwiedzanie zakamarków Teatru (Grupa II)

degustacja hiszpańskich smakołyków

10:00 – 10:15 wejście publiczności na widownię

10:15 –10:30  powitanie gości

10:30 – 12:00 przedstawienie MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT  From the Blabber to the Spacer „Dziecięce Smaki Świata czyli Podróże Blabbersów cz. 2, The Blabbers go to Spain”

12:00 – 12:30 quiz Wróżki Inez pt. „Co się wydarzyło w Hiszpanii?”

12:30 – 13:45 finał konkursu „Walizki Talentów” uroczyste rozdanie nagród i certyfikatów podziękowania

13:30 – 13:45 niespodzianka z Livendell

Prosimy o potwierdzenie obecności do 2 czerwca, wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: przedstawienie@malalingua.eu z dopiskiem „grupa 1”, „grupa 2” oznaczającym, do której grupy zwiedzającej Teatr chcieliby Państwo dołączyć.