Dzień Dziecka w Muzeum

ul. Zawiszy Czarnego 1, 81-374 Gdynia
📅 sobota 03.06.2017
Bilety: 10 zł od uczestnika/ 5 zł za każde kolejne dziecko / opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny
dzień dziecka w Muzeum Maista gdyni 2
 Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka w Muzeum Miasta Gdyni!

Przygotowaliśmy warsztaty, rodzinne oprowadzania i wiele, wiele innych atrakcji. Zapraszamy całe rodziny, by wspólnie spędzić cały dzień w Muzeum! A w programie:

11:00 – 13:00 Rodzinne warsztaty projektowania małych przedmiotów „Świat w pudełku po zapałkach”

Co zmieści się w pudełku po zapałkach? Czy ktoś może w nim zamieszkać? Podczas warsztatów poznamy baśniowy świat miniatur stworzony przez artystę Roberta Romanowicza i urządzimy malutkie pokoje dla malutkich bohaterów.

Prowadzenie: Martyna Groth
Z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

13:00 – 13:45 Rodzinne oprowadzanie z przygodami „Na tropie złodzieja krzeseł”

Kim jest Pomysłodawca? Kogo poznał Kapselek podczas swojej podróży i gdzie mieszka pszczółka Grisza? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas odkrywania magicznego miniaturowego świata stworzonego przez Roberta Romanowicza. W trakcie rodzinnego zwiedzania wystawy „ Po drugiej stronie ilustracji. Miniatury Roberta Romanowicza” czekają na Nas przygody oraz nowi niesamowici przyjaciele.

14:00 – 14:45 Spotkanie z Jackiem Friedrichem „Książki i dzieci”

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

W ten wyjątkowy dzień wszyscy wspólnie zasiądziemy wygodnie, by posłuchać jak Dyrektor naszego Muzeum czyta nam ilustrowane bajki Roberta Romanowicza. Poznamy tajemnicze świat Miszy i Griszy oraz przyjrzymy się wspólnie innym bohaterom tych wyjątkowych bajek. Zapraszamy.

15:00 – 17:00 Rodzinne warsztaty projektowania miniatury wnętrz – „W pracowni miniatury”

Świat w miniaturze fascynuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas warsztatów nauczymy się, jak tworzyć elementy wyposażenia mieszkania dla naszych małych bohaterów – zabawek. Nauczymy się konstruować miniaturowe meble, lampki, książeczki i inne małe przedmioty. Zapraszamy do naszej pracowni!

Prowadzenie: Dorota Brzezińska