Dzień Dziecka na Scenie STU – improwizowanie i klasycznie

Krakowski Teatr Scena STU, al. Krasińskiego 16-18
📅 piątek 02.06.2017 do niedziela 04.06.2017
Dzień Dziecka na Scenie STU

Przełom maja i czerwca to na Scenie STU prawdziwe święto dzieci. W tym roku dla najmłodszych teatr przygotował dwie propozycje – angażującą widzów „Bajkę improwizowaną” oraz widowiskowy spektakl „Mały Książę”. Święto dzieci w STU będzie trwało aż pięć dni.

Tegoroczny Dzień Dziecka w STU rozpocznie się już 31 maja, kiedy po raz pierwszy na krakowskiej scenie zagości „Bajka improwizowana” w wykonaniu grupy IMPRO ATAK! Ten niezwykły spektakl powstaje przy udziale dzieci, które same decydują o tym, jak ma przebiegać akcja, jakie kwestie mają wypowiadać aktorzy. Improwizowana bajka to nauka poprzez zabawę. Uczestnicząc w spektaklu, dzieci dowiadują się, czym jest rekwizyt, jak powstają sceny, na czym polega aktorstwo i reżyseria. Kolejne przedstawienie odbędzie się 1 czerwca.

Drugą propozycją STU na Dzień Dziecka jest spektakl „Mały Książę”. Historię złotowłosego chłopca odwiedzającego odległe planety i ich mieszkańców doskonale znają i dzieci i dorośli. Z tego względu jest to świetna propozycja dla całych rodzin. Jako bajka dla dzieci „Mały Książę” zachwyca siłą fantazji, wspaniałymi kostiumami oraz efektami scenicznymi. Dorośli odnajdą w nim natomiast życiowe prawdy, dostępne dla tych, którzy potrafią patrzyć nie tylko oczami, ale i sercem. Spektakl na Scenie STU będzie można zobaczyć od 1 do 4 czerwca.

Bajka improwizowana:
31 maja, godz. 11
1 czerwca, godz. 9

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Mały Książę
1 czerwca, godz. 11