Dzień Deskorolki – dla deskorolkowców w każdym wieku i w każdym kraju

📅 wtorek 21.06.2011

Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 w centrum Warszawy, w skateparku Jutrzenka przy ul. Rozbrat 5. Na miejscu – liczne zawody deskorolkowe dla młodszych i starszych skejtów*, pokazy sztuki graffiti, rywalizacja o tytuł najlepszego skejta do lat 15 i roczny sponsoring.
Do tego projekcje filmów deskorolkowych, warsztaty street artowe, gry telewizyjne, konkursy, np. w malowaniu najlepszej grafiki i szereg best tricków, również dla najmłodszych, z ogromną ilością nagród m.in. deskorolek od Disney XD. Impreza będzie jedyną w swoim rodzaju okazją dla młodych deskorolkowców, by jeździć wspólnie z gwiazdami deskorolki, znanymi dotychczas tylko z telewizji i gazet. Wszystko przy muzyce najlepszego skejtowego DJ-a w Polsce – DJ-a DEF. Start imprezy – godzina 14.00. 100 skejtów, którzy jako pierwsi pojawią się na miejscu akcji, otrzyma unikatowy T-shirt Zeke and Luther TownTour.

Światowy Dzień Deskorolki będzie w Polsce obchodzony już po raz szósty. Impreza w Warszawie będzie jednocześnie drugim przystankiem kultowego deskorolkowego wydarzenia – Zeke and Luther TownTour. Tour wystartował 11 czerwca w skateparku w podpoznańskich Koziegłowach. Po obchodach Światowego Dnia Deskorolki następnym przystankiem będzie skatepark w Szczecinie (25 czerwca). W sierpniu wielki finał na obozie deskorolkowym Woodcamp w Przysusze. Relacje z imprez już wkrótce w Disney XD.

Podczas eventów w Poznaniu (Koziegłowy), Warszawie i Szczecinie zostanie wybranych 9 najlepszych młodych skejtów (chłopcy/ dziewczynki do lat 15; po 3 z każdego z miast), którzy walczyć będą o tytuł najlepszego skejta i roczny sponsoring**. Kolejnych 5 osób zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale podczas 5 turnusów obozu Woodcamp – na każdym turnusie zorganizowany zostanie minievent Zeke and Luther TownTour, podczas którego wybrany zostanie jeden skejt. Ostatnie 6 osób zostanie zakwalifikowanych do rywalizacji na podstawie przesłanych demo-filmów***.  20 najlepszych młodych skejtów 27 sierpnia zmierzy się w wielkim finale w Przysusze. Ich umiejętności oceniać będą najlepsi polscy deskorolkowcy teamu Quiksilver i DC: Tadeusz „Gutek" Szymański, Tomek Kotrych, Michał Mazur, Tomek Ziółkowski, Maciek Pietrowicz (zwycięzca zeszłorocznej edycji) oraz Michał Przybyłowicz.

Harmonogram:

21 czerwca – Warszawa, skatepark Jutrzenka, ul. Rozbrat 5

14.00 zapisy/ rejestracja

14.30 pokaz graffiti

15.00 najwyższe ollie* //do lat 15

16.00 najwyższe ollie* //od lat 15

17.00 Disney XD ramp best trick  //do lat 15

18.00 Quiksilver best trick // bez ograniczeń wiekowych

Start godzina 14.00. Wstęp wolny. Każdy wygrywa!!!

Światowy Dzień Deskorolki – historia

7 lat temu, 21 czerwca 2004 roku, setki deskorolkowców przejechało ulicami Nowego Jorku, wzbudzając wielkie zainteresowanie nie tylko wśród miłośników deskorolki. Pomysł spodobał się skejtom z innych miast i rok później zorganizowali podobne przedsięwzięcia w swoich miastach na terenie USA i w innych krajach. Dzień 21 czerwca został okrzyknięty Światowym Dniem Deskorolki.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Deskorolki świętowany był w 2006 roku i połączony został
z rozpoczęciem trzeciej edycji kultowego touru deskorolkowego TownTour. Przyjechało wtedy do Polski wielu zawodników z najlepszych europejskich teamów, którzy jeździli i bawili się razem z setkami skejtów z całej Polski. Rok później Światowy Dzień Deskorolki świętowany był już w ponad 30 polskich miastach i miasteczkach, gdzie skupił tysiące deskorolkowców. Główny event odbył się w Warszawie, w wyjątkowym miejscu – Galerii Jabłkowskich, która mieści się w centrum stolicy. Tam pośród zdjęć najlepszych polskich fotografów sportów ekstremalnych stanęła minirampa, na której swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi polscy skejci podziwiani przez tłumy miłośników deskorolki. Od tego wydarzenia Światowy Dzień Deskorolki na stałe zapisał się w kalendarzu wszystkich polskich skejtów.

Więcej informacji na stronie www.towntour.eu i disneyxd.pl

* jeśli chcesz wziąć udział w zawodach, ale nie masz ukończonych 18 lat musisz mieć ze sobą pozwolenie od rodziców (do ściągnięcia na stronie towntour.eu) i kask – kaski będą do wypożyczenia podczas imprez (zostawiasz legitymację – pożyczasz kask).

** roczne wsparcie od Disney XD – 12 profesjonalnych decków, wsparcie odzieżowe od Quiksilver i DC. Zaproszenie na obóz Woodcamp 2012.

*** demo należy wstawić na kanał Vimeo lub YouTube i zamieścić na tablicy na profilu Facebook/towntour oraz przesłać link na adres 79th@79th.pl do 15 sierpnia.

Zeke i Luther to hitowy serial komediowy Disney XD, opowiadający historię dwóch 15-letnich chłopców – Zeke′a i Luthera (Hutch Dano i Adam Hicks), którzy marzą by zostać  pro skejterami. Przed nimi jeszcze długa droga do sławy i sukcesu, ale chłopcy nie zniechęcają się przeszkodami i uparcie dążą do spełnienia swych marzeń.

Kontakt: 79TH. Krzysztof Choynowski; tel.: 500 79 79 79