Dziecięce Studio Architektury – cykl spotkań 2016

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, Wrocław
📅 sobota 17.12.2016
Ekoteka warsztaty Wrocław

DZIECIĘCE STUDIO ARCHITEKTURY jest specjalnym programem edukacyjnym Centrum Poznawczego Hali Stulecia, które już po raz 9-ty zaprasza do udziału w autorskich warsztatach, tym razem pod hasłem „EKOTEKA: ekoinnowacje w mieście”. Zajęcia dla Małych Architektów poświęcone są architekturze, planowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Pod opieką doświadczonych pedagogów i animatorów uczestniczy uczą się samodzielnego, kreatywnego myślenia i współpracy w grupie, a także rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne, projektując i budując rozmaite makiety.

EKOTEKA: ekoinnowacje w mieście

Co to znaczy działać innowacyjnie? Co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto i zarazem chronić przyrodę? Czym są parki kieszonkowe? Jak tworzyć ekologicznie?

Z czym kojarzy się INNOWACJA? To nie tylko nowe technologie, ale także kreatywne myślenie – takie, które pozwala działać oryginalnie, w sposób odbiegający od utartych schematów. Czy architektura może być innowacyjna? W jaki sposób mieszkańcy mogą wpływać na miejską przestrzeń, aby ją uatrakcyjnić? W czasie warsztatów bieżącego cyklu Dziecięcego Studia Architektury będziemy zadawać z pozoru szalone pytania i wspólnie z Małymi Architektami przeprowadzać myślowe eksperymenty. Co by było gdyby całkiem zmienić przeznaczenie placu, parkingu czy ulicy? A gdyby architekci w swoich projektach zaczęli wzorować się na naturze? Jakie budynki mogłyby powstać na wodzie lub pod ziemią? Przy okazji wspaniałej zabawy w architektów i projektantów naszym celem jest pobudzenie wyobraźni poprzez zadawanie pytań, na które Mali Architekci sami będą musieli znaleźć odpowiedzi. Poprzez dyskusje i współpracę w grupie będą oni dochodzić do innowacyjnych rozwiązań a następnie wprowadzać je w życie, projektując i tworząc fantastyczne makiety.

Program:

• 8.10. Innowacja – co to takiego? O innowacjach w architekturze i nie tylko…
  • 15.10. Biomimikra, czyli czego architekt może nauczyć się od przyrody?
  • 29.10. MINI MINI – czym są przestrzenie ograniczone?
  • 5.11. Przekraczamy granice – architektura na fali
  • 19.11. Mobilne parki kieszonkowe – co to takiego?
  • 26.11. A gdyby tak… budować pod ziemią? Podziemne eksploracje
  • 3.12. Flower power – jeszcze raz o zielonej architekturze
  • 10.12. reKREACJA – budujemy eko park rozrywki
  • 17.12. Park(ing) day, czyli zabawa w zmienianie