Dzieci rysują w Muzeum Narodowym w  Szczecinie – Skarby Pomorza

Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27
📅 sobota 11.02.2017
kredki
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia plastyczne zatytułowane „Skarby Pomorza”.

Program zajęć zawiera elementy teoretyczne, pozwalające uczestnikom na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu plastyki. Dzieci poznają takie pojęcia jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień – umożliwiających analizowanie dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne. Poczynione w ten sposób obserwacje wykorzystywane są w trakcie początkowo prostych, a następnie coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń kompozycyjnych. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie i podejmują samodzielne próby tworzenia własnych dzieł, z zachowaniem podstawowych zasad pracy z użyciem narzędzi i materiałów malarskich.

Dzieci rysują w muzeum to zajęcia cykliczne dla najmłodszych, prowadzone od kilku lat w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego uczestniczenia w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

Wstęp: 10 zł

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy