Dyniowe Halloween w Warszawskim ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny, Ratuszowa, Warszawa,
🗺 mapa
📅 niedziela 29.10.2017
dyniowe Halloween w warszawskim Zoo

Dyniowe Halloween w Warszawskim ZOO

Gdzie: Warszawskie ZOO

Kiedy: 29 października 2017 r., godz. 13.00 – 16.00

 

Chociaż wymieranie gatunków jest procesem naturalnym na ziemi, to jednak jego tempo nie jest stałe. Czasami przybiera postać masowej katastrofy. W historii dziejów życia opisano 5 takich zjawisk. Niektórzy naukowcy utrzymują, że obecnie mamy szóstą katastrofę, bowiem od kilkuset lat, na skutek działalności człowieka, obserwujemy wzmożone (niemal tysiąckrotnie!) tempo wymierania gatunków. Dla wielu wymarłych na wolności gatunków ogrody zoologiczne są przystanią, gdzie mają one szansę przeczekać trudne czasy i wrócić w odpowiednim momencie do natury. O tym wszystkim będziemy informować podczas Dyniowego Halloween w naszym ZOO. Oczywiście edukować będziemy poprzez zabawę, dlatego przewidujemy wiele atrakcji w tym dniu. W programie m.in.:

13.00 – 15.00 – dyniowe rzeźby pod okiem artysty, konkursy, zajęcia artystyczne

14.00 – konkurs na najstraszniejsze przebranie

14.30 – wycieczka do pawilonu bezkręgowców

15.00 – konkurs na najpiękniejszą dyniowa rzeźbę

15.30 – karmienie słoni i nosorożców dyniowymi dziełami

Każdy, kto przyjdzie przebrany w strój halloweenowy otrzyma kupon na bezpłatną porcję zupy dyniowej w restauracji Tembo.

W trakcie imprezy będzie można upiec na ognisku ziemniaczki i jabłka oraz posilić się zupą dyniową w Tembo.

Kawiarnia ZOOfika, która ma swój namiot obok fontanny, w pobliżu polany pikinikowej przygotowała jeszcze więcej atrakcji – m.in.: straaaaszne malowidła na buźkach (płatne – 9 zł), przebieranie zwierzaków w halloweenowe stroje – przerażające magnesy na lodówkę (płatne – 10 zł). Każdy uczestnik warsztatu dodatkowo będzie mógł stworzyć swój nietoperzowy upominek od wydawnictwa Tashka (bezpłatnie).

 

Rozwój cywilizacji ludzkiej sprawił, że od kilkuset lat obserwujemy wzmożone tempo wymierania gatunków. Nie było ono tak silne od 66 mln lat, czyli od czasu wyginięcia dinozaurów, w okresie kredowym. W ciągu ostatnich 500 lat z powierzchni Ziemi zniknęło 80 gatunków ssaków i 140 gatunków ptaków. W najgorszej sytuacji są płazy. Tylko przez ostatnie 40 lat wymarło ponad 100 gatunków, a prawie 50% jest obecnie zagrożonych wyginięciem.

Jakie są przyczyny masowego wymierania gatunków?

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

– zmiany klimatyczne

– niszczenie naturalnych siedlisk

– katastrofy ekologiczne

– kłusownictwo, nadmierne polowania i przełowienie oceanów

– rozprzestrzenianie się gatunków inwazyjnych

Przykłady zwierząt, które wyginęły w ciągu ostatnich 500 lat:

– tur (XVII w.)

– tarpan (XVIII w.)

– alka olbrzymia (XIX w.)

– gołąb wędrowny (XX w.)

– wilk workowaty (XX w.)

W ogrodach zoologicznych żyje kilka gatunków zwierząt, które obecnie uznane są za wymarłe na wolności. Warszawskie ZOO od lat odnosi sukcesy w hodowli oryksów szablorogich oraz gołębiaków kasztanowatych. Oba gatunki uznano za wymarłe w naturze. Od niedawna podejmowane są próby ich reintrodukcji.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent