Dwie wystawy fotograficzne w Domu Muz w Toruniu

Dom Muz przy ul. Podmurnej 1/3
📅 piątek 03.03.2017
Dwie kobiece wystawy w Domu Muz
Miejska Instytucja Kultury Dom Muz zaprasza do swojej siedziby na toruńskiej starówce przy ul. Podmurnej 1/3 na dwie interesujące wystawy fotograficzne.

2 marca (czwartek) o godz. 18.00

nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Torunianki” Pomysłodawcami wystawy są Agata Pawlikowska Chyżewska  prowadząca Fundację Nie Tylko Matka Polka oraz Zbigniew Filipiak – prezes Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne.

Czternastu autorów pokazuje portrety kobiet w różnym wieku, znanych i mniej znanych; podkreśla ich pasje, zainteresowania, charaktery, które pozwalają im wzbogacać „pejzaż ludzki” naszego miasta.

Uczestnicy wystawy „Torunianki”: Monika Ciaiolo, Karolina Fordońska, Zbyszek Filipiak,  Sławomir Jędrzejewski, Karol Karnowski, Marta Kowalska, Zuzanna Larysz, Paulina Komorowska, Michał Michalski, Gosia Mitręga, Paweł Modliński, Alicja Piotrowska,  Natalia Miedziak – Skonieczna, Krzysztof Żółtowski.

3 marca (piątek) o godz. 18.00

Wernisaż ogólnopolskiej wystawy fotografii „Kobieta”.

Na wystawie prezentujemy fotografie kobiet 28 autorów z całej Polski profesjonalistów i amatorów. To prace nadesłane na propozycję wystawy „Kobieta” organizowanej w Galerii Domu Muz przez Region Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej i Dom Muz.

Wizerunki kobiet w różnym wieku. Naturalne, upozowane, wykreowane. Ubrane, nagie – wśród przyrody, w domu, w atelier. Skromne i bogate. Portrety postaci kobiety – dziewczyny, kobiety dojrzałej i staruszki niewymagającej kreacji. Wywołujące emocje i skrajne refleksje – efekt różnorodności spojrzenia na młodość, wiek dojrzały i starość.

Uczestnicy wystawy: Wojciech Balczewski – Ciechocinek, Bartłomiej Bałaban – Kraków, Łukasz Bełdowski – Jędrzejów, Wojciech Dulski – Frank gmina Kaliska, Tomasz Grabiec – Łubianka, Dorota Grausz -Toruń, Marek Grausz -Toruń, Paweł Hypś – Poznań, Anna Jakubowska – Gdańsk, Agnieszka Cichoń-Kamińska – Olsztyn, Jacek Kmieć – Lublin,Anna Kowalczyk – Warszawa, Bogusław Lebiedziński – Białystok, Marta Leśniakowska – Warszawa, Mateusz Libisz – Bytom,  Mariusz Paweł Mazur – Lublin, Zbigniew Pryjmak – Szczecin,  Zbigniew Przybysz – Toruń, Mirosław Radciniewski – Chełmża, Robert Repeć – Gliwice, Radosław Sass – Toruń, Marcin Sokołowski – Warszawa, Zygmunt Trylański – Szklarska Poręba, Krzysztof Turzyński – Chełmno, Elżbieta Wenda – Bydgoszcz, Krzysztof Wereński – Lublin, Marek Zambrzycki – Rumia, Marcin Zawada – Bydgoszcz.

Serdecznie zapraszamy.