Druga edycja Śpiewnika Gdańskich Lwiątek” i 4. Przegląd Piosenek „Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku”

Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk,
📅 środa 12.04.2017 do piątek 12.05.2017
przedszkolaki śpiewają o Gdańsku

Wkrótce „Śpiewniki Gdańskich Lwiątek” zostaną dostarczone do gdańskich przedszkoli oraz klas 0-3 szkół podstawowych (1 grupa/klasa otrzyma jeden śpiewnik). Wierzymy, że „Śpiewnik Gdańskich Lwiątek” będzie narzędziem chętnie wykorzystywanym przez nauczycielki przedszkolne i nauczycieli przedszkolnych w codziennej pracy z dziećmi.

Przypominamy, że do 14 kwietnia trwają zapisy do 4. Przeglądu Piosenek „Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku”!

W Przeglądzie mogą wziąć udział grupy dzieci w wieku 3-6 lat z przedszkoli i zerówek nie tylko
z Gdańska. Zgłoszenia zespołów wokalnych lub wokalno-instrumentalnych przyjmowane są przez Internet. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest po zalogowaniu się na konto opiekuna na stronie www.gap.edu.pl do 14 kwietnia 2017 do końca dnia. Przesłuchania prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych: 3‐4 lata (grupy przedszkolne młodsze) oraz 5‐6 lat (grupy przedszkolne starsze
i klasy „0”).

Finał Przeglądu odbędzie się 12 maja 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności. W przypadku zgłoszenia się dużej ilości grup, 10 i 11 maja odbędą się przesłuchania eliminacyjne ( również w ECS). Harmonogram udziału w przeglądzie zostanie rozesłany mailowo 18 kwietnia 2017 roku.

Główną nagrodą jest możliwość wystąpienia na deskach Opery Leśnej w Sopocie przed koncertem finałowym Akademii Gdańskich Lwiątek (7.06.2017 roku, godzina 12:00). Przewidziane są także nagrody rzeczowe oraz przygotowane i prowadzone przez Ewę Kowalską i Joannę Kruszewską zajęcia „Dzielnice Gdańska”, które być może w przyszłości uzupełnią ofertę cyklu „Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku”.

Zobaczcie, jak było rok temu: https://www.youtube.com/watch?v=k6WMvk_MvLg.

Kontakt: Anna Miler, 517559027, a.miler@wspolnotagdanska.pl

Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska
Partner: Europejskie Centrum Solidarności
Patronat medialny: Together Magazyn, portal MiastoDzieci.pl

Wydarzenie i wydawnictwo jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska.