Doktor Dolittle i jego zwierzęta w Teatrze Współczesnym

Teatr Współczesny
📅 sobota 02.06.2018
Dr Dolittle i jego zwierzęta

Dawno temu… w maleńkim angielskim miasteczku… żył człowiek o wielkim sercu. Był dobrym lekarzem i pomagał wielu ludziom, jednak nad wyraz kochał zwierzęta, dlatego zdecydował poświęcić im życie. Nikt, tak jak on, nie rozumiał ich potrzeb. Dbał o nie, jak o własne dzieci, a nawet nauczył się z nimi rozmawiać.

W jego domu nie brakowało przyjaciół. Pies Jip dbał o bezpieczeństwo, kaczka Dab-Dab zajmowała się gospodarstwem, małpka Czi-Czi i papuga Polinezja nigdy nie pozwalały się nudzić, a sowa Tu-Tu udzielała rad, gdy prosiątko Geb-Geb wystraszyło się nie na żarty.

Tak spokojnie mijał im czas… lecz wkrótce miało wydarzyć się coś, co zmieni ich życie w wielką przygodę! Doktor Dolittle dostaje pilną wiadomość z Afryki. Wśród małp panuje zaraza. Przyjaciele natychmiast wyruszają z pomocą. Pożyczają statek i wypływają na wielkie wody oceanu. Tam, niestety, czeka ich niebezpieczeństwo. Sztorm rozbija okręt, a sami trafiają do więzienia afrykańskiego króla… Czy nasi bohaterowie wydostaną się z tarapatów? Czy doktor szczęśliwie wróci do domu? Aby się o tym przekonać, już dziś wyruszcie z nami w niezwykłą przygodę!

Spektakl podkreśla istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwia na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtuje postawy tolerancji i szacunku. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci łatwiej przyswajają informacje na temat miejsc, odwiedzanych przez doktora. Aktorzy posługują się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co przybliża młodemu widzowi pojęcie na temat kultury afrykańskiej. W spektaklu pojawiają się również podstawowe formy lalek teatralnych, co pozwala dzieciom w łatwy sposób wskazać cechy charakterystyczne ptaków i ssaków.

2.06 sb godz. 15:00 „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” – po spektaklu słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka