Dołącz do Akademii Gdańskich Lwiątek w roku szkolnym 2016/17!

Wspólnota Gdańska, Opata Jacka Rybińskiego, Gdańsk,
📅 wtorek 04.10.2016 do środa 26.10.2016
akademia gdańskich lwiątek
Już od 10 lat nauczyciele i nauczycielki odwiedzają z dziećmi klas I-III szkół podstawowych instytucje i miejsca kultury w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek. Dzięki ich zaangażowaniu program ma szansę trafić do wszystkich dzieci, a nie tylko tych, których rodzice dbają o edukację kulturalną. Podczas wizyt dzieci poznają miejsca, w których mieszkają, uczą się, spędzają czas wolny.

Dzieci zgłoszone do udziału w programie otrzymają bezpłatnie Indeks Gdańskiego Lwiątka, w którym mogą zbierać pieczątki z odwiedzanych miejsc, a na zakończenie roku akademickiego – w czerwcu – zostaną zaproszone na koncert finałowy. W ubiegłych latach w Operze Leśnej i ERGO Arenie występowały m.in. Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska i Fasolki.

Uczestnictwo w Akademii jest bezpłatne. Nabór trwa do 30 września.

Dzięki Akademii Gdańskich Lwiątek:

Dzieci otrzymują:

– motywację do poznawania instytucji kultury w Gdańsku i w okolicach;
– bezpłatne Indeksy Gdańskiego Lwiątka do zbierania pieczątek z odwiedzanych miejsc, uprawniające do bezpłatnego wejścia do wybranych instytucji kultury, zniżek na bilety lub zajęcia edukacyjne (m.in. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Centrum Hewelianum
i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni);
– dyplomy i odznaki po ukończeniu kolejnych lat udziału i upominki dla 100 najaktywniejszych uczennic i uczniów z każdego roku
– możliwość bezpłatnego udziału w koncercie finałowym, na który zapraszamy znanych artystów
z programem dla dzieci

Nauczyciele:

– możliwość otrzymania tytułu Koryfeusza Gdańskich Lwiątek poświadczonego certyfikatem Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz zaświadczenia o udziale na zakończenie trzyletniego cyklu.

Akademia Gdańskich Lwiątek w liczbach:

Czy i jak motywować dzieci

– w roku szkolnym 2015/2016 w Akademii uczestniczyło ponad 8 tysięcy uczennic i uczniów. Do szkół przekazaliśmy ponad 3000 indeksów;
– dzieci z ponad 400 klas z 67 szkół z terenu całego województwa pomorskiego otrzymały odznaki Gdańskich Lwiątek;
– w koncercie finałowym wzięło udział 4700 dzieci i dorosłych.

Realizacja programu od 2007 roku możliwa jest dzięki instytucjom kultury, szkołom oraz Wydziałowi Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Sponsorem programu jest firma ASTE, natomiast wsparcia w postaci dotacji udziela mu także Miasto Gdańsk

Patronat honorowy nad Akademią Gdańskich Lwiątek w roku szkolnym 2016/2017 objęli: Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Mieczysław Struk, Pomorski Kurator Oświaty – Pani Monika Kończyk.

Kontakt: agl@wspolnotagdanska.pl, tel. 517 599 027