Dni Fantastyki w CK ZAMEK – program dla dzieci

Centrum Kultury ZAMEK, pl. Świętojański 1
🗺 mapa
📅 piątek 07.07.2017 do niedziela 09.07.2017
Wstęp wolny
Dni Fantastyki w CK ZAMEK
W piątek 7 lipca we wrocławskim Centrum Kultury „ZAMEK” ruszają 13 Dni Fantastyki – trzydniowa impreza poświęcone wszystkim odcieniom fantastyki. W programie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. W strefie dziecięcej czekać na nich będą warsztaty oraz interaktywne zabawy.

W magicznym namiocie fantastyki dla dzieci dowiedzą się m.in.: jak zbudować latającego smoka, łapacza snów, superbohatera przy użyciu techniki monotypii, poznają detektywistyczne sztuczki, czyli kryptografię i daktyloskopię, zgłębią tajniki budowy układu słonecznego oraz wykonają model wnętrza ziemi. Atrakcje dla dzieci znajdują się w strefie open, na którą wstęp jest wolny.

Baśnie i legendy – czyta Michał Szwed , piątek godz. 15:00

Taniec orientalny dla dzieci – prowadzi Idalia Kowara- Schmidt, piątek godz. 16:00

Warsztat przeznaczony dla dzieci do 12-roku życia. Taniec orientalny, znany inaczej jako taniec brzucha, to sztuka tańca, która narodziła się na terenach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Tańczą go osoby w każdym wieku i o każdym kształcie. Taniec ten jest bardzo bogaty w ilość stylów oraz odmian, a jego różnorodność sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Taniec orientalny jest bardzo dobrym sposobem na zachowanie prawidłowej postawy ciała oraz na poprawę koordynacji ruchowej. Podczas godzinnego warsztatu dzieci zapoznają się z podstawową techniką tańca oraz poznają ciekawe kroki taneczne. Po czasie nauczone sekwencje splotą się w krótką choreografię, do przyjemnej dla ucha muzyki arabskiej. Taniec orientalny przeniesie dzieci do magicznego świata. Będzie to dla nich wspaniała przygoda!
Poziom: otwarty, dla wszystkim dzieci, niezależnie od doświadczenia tanecznego.

Warsztaty komiksowe z Rafałem, piątek godz. 17:00

Warsztaty dla dzieci od 7 lat. Celem Warsztatów jest zapoznanie uczestników ze specyficznym językiem, jakim posługuje się sztuka komiksowa. Omówienie środków za pomocą których można tworzyć opowieści obrazkowe. Jakie cechy powinien posiadać bohater komiksu, jak z pomocą sekwencji obrazków tworzyć opowieść. W części praktycznej uczestnicy tworzą własną, krótką – złożoną z kilku kadrów historyjkę.

Latające smoki – warsztaty z modelarstwa, prowadzi  Paweł Dejnak, piątek godz. 18:00

Podczas warsztatów użyjemy modeli drewnianych i wykonamy sklejkowe figurki ludzika i skrzydlatego smoka, na którym jeździec będzie mógł „latać”.

Instruktor Paweł Dejnak jest jednym z czterdziestu w Polsce instruktorów sportu AWF w specjalności modelarstwo lotnicze i kosmiczne, instruktorem modelarstwa ogólnego LOK, inżynierem budownictwa lądowego i wodnego, redaktorem miesięczników Młody Technik i RC Przegląd Modelarski.

Warsztaty tworzenia łapaczy snów, prowadzi  Olga Kunysz, sobota godz. 11:00

Łapacz snów -niegdyś  niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, obecnie także popularna ozdoba o charakterze etnicznym. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Jakie? Dowiemy się na warsztatach tworzenia łapaczy. Zapraszamy wszystkich, którzy śnią koszmary i koszmarki.

Malowanie na szkle -smocze świeczniki, prowadzi Olga Kunysz, sobota, godz. 13:00

Podczas warsztatu dzieci będą mogły namalować na szklanych słoiczkach smocze kształty, bazując na wydrukowanych wzorach lub wymyślając swoje własne smoki. Na koniec każdy słoik rozświetli się ogniem ze świecy.

Detektywistyczne sztuczki czyli kryptografia i daktyloskopia, prowadzenie: Małgorzata Krawiec, Wojciech Sienkiewicz, sobota godz. 14:00

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest kryptografia oraz nauczą się kilku technik szyfrowania wiadomości. Poprzez wykorzystanie różnych substancji, uczestnicy stworzą swoje własne sekretne wiadomości. Dzieci dowiedzą się także, czym są odciski palców i dlaczego każdy z nas ma niepowtarzalny ich wzór. Uczestnicy poznają również metody pobierania linii papilarnych wykorzystywane przez policjantów w miejscu popełnienia przestępstwa.

Budowa układu słonecznego i modelu wnętrza Ziemi, prowadzenie: Małgorzata Krawiec, Wojciech Sienkiewicz, sobota godz. 15:00

Podczas zajęć dzieci pogłębią swoją wiedzę na temat Słońca i poszczególnych planet w Układzie Słonecznym. Następnie wykonają własny model Układu Słonecznego. Jego budowa pozwoli uczestnikom na poznanie ile planet znajduje się w Układzie Słonecznym, wokół czego one krążą i jakie są ich nazwy. Dzieci dowiedzą się na której planecie istnieje życie, a która nazywana jest „czerwoną planetą” i dlaczego.

Origami dla najmłodszych, sobota, godz. 17:00

Zapraszamy do świata origami, gdzie każdy będzie mógł nauczyć się podstaw tej starożytnej, japońskiej sztuki składania papieru! Nie jest ważny wiek, ani doświadczenie – przy odrobinie chęci, wspólnie stworzymy wspaniałe modele. Oprócz samych warsztatów, będziecie mieli okazję podziwiać skomplikowane wzory (których wykonanie zajmuje czasami nawet kilka godzin), jak i przejrzeć profesjonalne książki ukazujące tajniki tej przepięknej, choć często niedocenianej formy spędzania wolnego czasu.

Monotypia- tworzenie sylwetki superbohaterów – niedziela, godz.  11:00

Superbohaterskie warsztaty dla dzieci poprowadzi Justyna Patecka.

Warsztaty z wykorzystaniem niekonwencjonalnej metody monotypii za pomocą pianki do golenia oraz barwników spożywczych. Prostota procesu tej techniki warsztatowej umożliwia uwolnienie spontaniczności i wyobraźni. Uczestnicy warsztatów poznają oraz wykorzystają także techniki maskowania, szablonów, zwielokrotnienia oraz przesunięcia. Tematem warsztatów będą superbohaterowie, który rozpoznawalne sylwetki posłużą jako szablony do stworzenia kolorowych. niesamowitych prac

Papier marmurkowy- sztuka zdobienia papieru, prowadzenie  Justyna Patecka, niedziela godz. 12:00

Papier marmurkowy to dawna sztuka zdobienia papieru w kolorowe wzory oraz wspaniała zabawa dla każdego dziecka. Sztuka marmurkowania narodziła się w Japonii i Chinach, później przejęta została przez Turków, którzy wykorzystywali często bogato zdobione papiery w kaligrafii oraz do dekorowania książek. Papier Ebru daje możliwość tworzenia niepowtarzalnych, wielobarwnych kompozycji, a sztuka ta przekazywania jest wciąż kolejnym pokoleniom. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z techniką Ebru, każdy będzie miał możliwość stworzenia swojej kolekcji niepowtarzalnych, kolorowych papierów.

Dni Fantastyki
7-9 lipca (pt. 14-22, sob. 10-22, niedz. 10-16)
Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, Wrocław
Karnet 3 dni – 60zł
Bilet dwudniowy (sobota – niedziela) – 40 zł
Bilet jednodniowy (niedziela)–20zł
z kartą Urbancard Premium 20% zniżki

fantastyka dla dzieci – wstęp wolny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent