Demonstracja sztuki w mieście – wystawa

Teatr Gdynia Główna Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia
📅 sobota 11.11.2017 do sobota 25.11.2017
bezpłatne
Demonstracja sztuki w mieście - wystawa fotograficzna, bezpłatnie w Gdyni

Od czterech lat Teatr Gdynia Główna latem opuszcza swoją siedzibę – podziemia Dworca Głównego PKP w Gdyni, by eksplorować nietypowe przestrzenie miasta. Prezentuje swoje dzieła w dzielnicach oddalonych od centrum, a także w Śródmieściu poza uczęszczanymi szlakami turystycznymi. Widzowie plenerowych prezentacji mają więc szansę odkrywać Gdynię w nowych, artystycznych kontekstach, a wykonawcy spotykać się z publicznością blisko jej miejsca zamieszkania oraz demonstrować siłę słowa, teatru i żywej emocji aktora w zderzeniu z zastaną scenografią osiedli, bloków, podwórek i placów. To także okazja do rozpoczęcia dialogu z widzem w miejscach, gdzie na co dzień sztuka dociera incydentalnie.

Niniejsza wystawa fotograficzna dokumentuje letnie peregrynacje Teatru Gdynia Główna i spotkania z publicznością w nieoczywistych dla sztuki przestrzeniach miasta w ramach festiwalu „Pociąg do Miasta” i spektaklu „Masska”.

11 listopada 2017 godz. 10 Plac Grunwaldzki przy Gdyńskim Centrum Filmowym.

Wystawa wpisuję się w 99. Gdyńskie Urodziny Niepodległej. Można będzie ją zwiedzać od 11 listopada 2017 do końca miesiąca na placu Grunwaldzkim przy Gdyńskim Centrum Filmowym w Gdyni. Wstęp bezpłatny.

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna