Czarny Diament. Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

📅 sobota 11.03.2017
20 zł od dziecka
Elektryczna Dziewczyna
Co byście zrobili gdyby w Wasze ręce wpadł prawdziwy skarb? Nie jakieś tam plastikowe błyskotki, ale na przykład solidna skrzynia z pieniędzmi, złotem, diamentami? Pojechalibyście w podróż dookoła świata czy wydalibyście wszystko na Disneyland?
A co, gdyby ten skarb w dodatku miał przedziwne moce? Nie balibyście się go?

To historia tak niewiarygodna, że wydaje się nieprawdziwa. A jednak wydarzyła się naprawdę, w dodatku u nas w Krakowie. Setki lat temu w ruinach pewnego budynku odkryto olbrzymi skarb. Wśród złota i drogich kamieni leżał też on – Czarny Diament. – karbando. Prawdziwa rzadkość. Mówiono, że chroni przed złem i strzeże wiary. Mówiono, że spadł z nieba.

Skąd wziął się Czarny Diament w Krakowie? Czy naprawdę posiadał tajemnicze moce? Co się z nim stało?

Zapraszam na wędrówkę śladami tajemnicy. Jak zwykle!

********
Wycieczki testowane są na dzieciach (własnych). :):)

– Cena: 1 Dziecko – 20 zł, Rodzeństwo: zniżka (drugie i kolejne Dziecko – 15 zł). Rodzice i Opiekunowie – bezpłatnie.
Możliwe, iż będzie potrzebne także wykupienie wejściówek do Collegium Maius oraz Muzeum Katedralnego na Wawelu (informacja zostanie podana wkrótce).
– Czas spotkania i wiek uczestników:
I GRUPA: 11 marca, godz. 10:00 – Dzieci 6-7 lat
– Miejsce spotkania: podane zostanie wkrótce, będzie to w okolicy Collegium Maius
– Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com

*****
Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.

*****
Zapraszamy na cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci.

Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.