Centrum Nauki Kopernik

Data wydarzenia: sobota 08.05.2010

Centrum Nauki Kopernik rozpoczyna cykl wydarzeń w przestrzeni miejskiej, związanych ze zbliżającym się otwarciem swego budynku i wystaw na warszawskim Powiślu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w serialu XIX -> XXI – cyklu zdarzeń teatralnych w przestrzeni miejskiej, których osią są wybrane osiągnięcia naukowe – wynalazki oraz odkrycia, które stworzyły naszą nowoczesność. Projekt ten pozwala przyjrzeć się XIX–wiecznym marzeniom o przyszłości i modernizacji z perspektywy XXI wieku, ich faktycznemu znaczeniu dla współczesności, a także zastanowić się nad dzisiejszymi marzeniami i perspektywami rozwoju.

Poszczególne odcinki powstają we współpracy z uznanymi polskimi reżyseriami młodego pokolenia: Bartkiem Konopką (jego film: „Królik po berlińsku” był nominowany w 2010 roku do Oscara), Wojciechem Farugą, Xawerym Żuławskim, Pawłem Passinim, Michałem Zadarą, Łukaszem Chotkowskim i Janem Klatą.

Pierwszy odcinek w reżyserii Bartka Konopki będzie poświęcony początkom filmu, poznamy m.in.: pierwsze kamery Prószyńskiego: „oko”, aeroskop i pleograf. Prezentacja kamer i sposobu ich działania będzie połączona z akcją społeczną, podczas której dokumentalista Bartek Konopka nagrywać będzie wyobrażenia i marzenia warszawiaków o przyszłości.

Czas i miejsce: 8 maja o godz. 11:00 na skwerze kpt. Stanislawa Skibniewskiego "Cubryny". Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Więcej informacji na stronie: www.serial.kopernik.org.pl.

 

Centrum Nauki Kopernik

KOPERNIK CIĘ ZAFASCYNUJE – GWARANTUJEMY!Centrum Nauki Kopernik rozbudza ciekawość, chęć samodzielnego poznania świata, pokazuje fascynujące oblicze nauki.Ekspozycja stała Centrum podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z …

Więcej

Adres:

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa


Kontakt:

info@kopernik.org.pl
http://www.kopernik.org.pl

sobota
16.07
2016
Wydarzenia |
magiczny domek na drzewie

Magiczny domek na drzewie. Pobrudź ręce – warsztaty

Podczas warsztatów przeniesiemy się do czasów kiedy pisało się na papirusie. Dowiemy się jak płynie życie wokół Nilu, spróbujemy uzyskać własnoręcznie robiony papier i zabarwić ryż na różne kolory.   Czego będziemy się uczyć?   – dzieci dowiedzą się skąd się bierze papier i czego kiedyś używano zamiast papieru – dzieciaki zdobywają nowe wiadomości dotyczące […]

Więcej
sob-nie
30.07-31.07
2016
Wydarzenia |
centrum nauki kopernik dlaczego ciasto rosnie jak na drozdzach

Warsztaty Familijne Centrum Nauki Kopernik

„Drugie życie plastikowej butelki, czyli po co segregować śmieci?” –  30-31.07.2016 – tylko do końca lipca!!! Co się dzieje ze śmieciami, które wrzucamy do kosza? Czy sortowanie naszych śmieci to trudne zadanie? Co się kryje wewnątrz śmieciarki? Gdzie wyrzucić karton po pizzy a gdzie zepsutą zabawkę? Podczas warsztatów prześledzimy drogę śmiecia od kosza w naszym domu, aż po nową rzecz, która może z niego powstać. […]

Więcej
sob-nie
30.07-31.07
2016
Wydarzenia |
warsztaty minilab Centrum Nauki Kopernik

Sztuka przetrwania – rodzinne lato w Koperniku

SZTUKA PRZETRWANIA –  RODZINNE LATO W KOPERNIKU Jeszcze dobrze nie mówi, a już wyciąga rękę po telefon. Smartfony, tablety, telewizory i konsole to ulubione zabawki naszych dzieci. Tymczasem do prawidłowego rozwoju myślenia i zdobywania wiedzy o świecie niezwykle potrzebne są im działania manualne. Latem w Koperniku udowodnimy, że bez technologii można nie tylko doskonale się bawić, ale także zdobyć wiele ciekawych umiejętności. W tym celu zmienimy […]

Więcej
sob-nie
07.05-08.05
2016
Wydarzenia |
warsztaty familijne dzwiek centrum nauki kopernik

Dlaczego instrumenty grają?

Skąd się biorą dźwięki? Czy można je wydobyć tylko z instrumentów, czy także z innych przedmiotów? 
Podczas warsztatów poznamy różne typy instrumentów i ich budowę.

Więcej
sob-nie
12.03-13.03
2016
Wydarzenia |
Dlaczego-ciasto-rośnie-jak-na-drożdżach

Dlaczego ciasto rośnie jak na drożdżach ?

Co to są drożdże i do czego są nam potrzebne? Jak wyglądają pod mikroskopem, co jedzą? Czym drożdże różnią się od zwykłych grzybów jadalnych? Zbadamy, czy wszystkie grzyby mają kapelusze i spróbujemy zbudować ogromny model ciasta drożdżowego. Podczas warsztatów sprawdzimy, czy kisiel i kisielnica mają ze sobą coś wspónego.

Więcej
sob-nie
11.07-12.07
2015
Wydarzenia |
RWE-Polska-i-CNK-zapraszają-na-Dni-Tesli

RWE Polska i CNK zapraszają na Dni Tesli

11 i 12 lipca Centrum Nauki Kopernik oraz RWE Polska zapraszają na obchody urodzin Nikoli Tesli
W programie m.in. premiera nowego pokazu w Teatrze Wysokich Napięć, pokaz z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych RWE Power Box oraz prezentacja samochodu elektrycznego Tesla S 420 KM

Więcej
pt-nie
10.07-26.07
2015
Wydarzenia |
Kopernik-zaprasza-do-klubu

Kopernik zaprasza do klubu!

Lubicie eksperymentować? Pociąga Was nauka, a uczenie się uznajecie za fascynującą przygodę? Chcecie rozwijać zainteresowania swoich dzieci lub wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zanurzyć się głębiej w świecie zjawisk?

Więcej
sobota
27.06
2015
Wydarzenia |
Wakacje-z-Kopernikiem

Wakacje z Kopernikiem

Szukacie patentów na lato? Chętnie pomożemy. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji dobrych za równo na pogodne, jak i deszczowe dni. Inspirowała nas ciekawość świata i zamiłowanie do eksperymentowania. Spędźcie z nami niepowtarzalne wakacje!

Więcej
sobota
09.05
2015
Wydarzenia |
19.-Piknik-Naukowy-pod-hasłem-Światło

19. Piknik Naukowy pod hasłem „Światło”

Bioluminescencja, dyfrakcja i interferencja, pokazy hologramów, samodzielne budowanie spektroskopów i kalejdoskopów. 9 maja uczestnicy Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zgłębiać będą tajemnice światła, które jest wiodącym tematem tegorocznej imprezy. Wstęp na Piknik jak zwykle wolny.

Więcej
sobota
09.05
2015
Wydarzenia |
19.-Piknik-Naukowy-Polskiego-Radia-i-Centrum-Nauki-Kopernik

19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Podczas 19. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik nie zabraknie atrakcji dla miłośników fizyki, robotyki, mechaniki, pojazdów jeżdżących i latających, a nawet lewitujących silników – jak co roku organizatorzy i wystawcy przygotowali całe mnóstwo interesujących pokazów i niespodzianek. To wszystko – pod hasłem „Światło” – 9 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej
piątek
23.01
2015
Wydarzenia |
Atrakcje-dla-Dzieci-w-Poznaniu

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

Poznański Park Technologiczno – Przemysłowy na jeden dzień zamieni się w mobilne Centrum Nauki Kopernik, a wszystko za sprawą interaktywnej wystawy „Eksperymentuj!”, która odwiedzi Park na Dębcu. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Wszystkie elementy wystawy łączą naukę z zabawą, a eksperymenty, z których można samodzielnie korzystać pobudzają ciekawość jednocześnie wyjaśniając zjawiska naukowe. Wystawa” Eksperymentuj!” to doskonały pomysł na zachęcenie dzieci do odkrywania nauki w codziennym życiu.

Więcej
pon-sob
19.01-31.01
2015
Wydarzenia |
Rozgrzej-mózg-w-Koperniku

Rozgrzej mózg w Koperniku

Pogoda lubi nas zaskakiwać. Szczególnie wtedy, gdy mamy czas i chęć na aktywność na świeżym powietrzu. Cokolwiek zgotowała nam na ferie, w Koperniku gwarantujemy mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Rozgrzejmy nasze mózgi i nie dajmy się zimie!

Więcej