Biennale Sztuki Mediów WRO 2017

Miejsce wydarzenia: Centrum Sztuki WRO

Data wydarzenia: piątek 19.05.2017 do niedziela 21.05.2017

Wstęp: Wstęp wolny

17 maja Wrocław znów zamieni się w polską stolicę sztuki mediów. Rozpoczyna się Biennale WRO 2017, największy w naszym kraju przegląd światowej sztuki współczesnej i największy z projektów Centrum Sztuki WRO.

MAŁE WRO 2017 – PROGRAM DLA DZIECI I RODZICÓW

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji Biennale, także w 2017 roku realizowany jest specjalny program dedykowany dzieciom i ich najbliższym.

W tym roku do stworzenia programu Małego WRO 2017 zaproszona została zaprzyjaźnioną z Centrum Sztuki WRO rodzina państwa Kraszewskich: Agnieszka i Jan – rodzice – oraz piątka ich dzieci: Basia (17 lat), Krzyś (14 lat), Grześ (13 lat), Olga (9,5 roku) i Łucja (4 lata). Od momentu powstania Centrum Sztuki WRO w 2008 roku są stałymi bywalcami Niedzielnych Poranków, wystaw, warsztatów i innych projektów. Uczestniczą w programie WRO, głęboko rozumiejąc specyfikę formuły tych działań.

Do głównego programu Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS zespół WRO wyłonił z nadesłanych przez artystów zgłoszeń ponad sto prac. Spośród nich dla młodych odbiorców Biennale wybiera prace rodzinny zespół kuratorski.

Chodzi o dopuszczenie do głosu różnych perspektyw – młodszych i starszych dzieci, a także rodziców. Rodzinny wielogłos dotyczący prac bywa niejednokrotnie pełen zgodnych odczuć, a czasem zupełnie kontrastowych skojarzeń. Dzieła, które zainteresowały rodzinę Kraszewskich znajdą się w Przewodniku Małego WRO 2017, który będzie kontynuować serię wydawniczą, rozpoczętą w ramach Małego WRO 2015. Wspólnie z rodzinnym zespołem kuratorskim powstaje publikacja, zawierająca opisy prac, którym towarzyszą komentarze, ilustracje, skojarzenia, zadania i zagadki przygotowane przez członków rodziny.

Nad pracami programowymi związanymi z Małym WRO 2017 czuwa Magdalena Kreis, odpowiedzialna m.in. za działania z zakresu rozwoju publiczności, programu Mediacji Sztuki we WRO, działania warsztatowe w ramach Eco Expanded City oraz Małe WRO 2015. Pomysł na program Małego WRO 2017 wynika z chęci wypracowania nowej jakości pracy z publicznością, stworzenia nowatorskiej formuły wyboru i opisu prac pod kątem młodego uczestnika artystycznego wydarzenia. Przewodnik Małego WRO 2017 ma zachęcać dzieci i ich najbliższych, którzy odwiedzają wystawy Biennale, do dyskusji o pracach, poszukiwania własnych interpretacji, a także pobudzać do własnych działań twórczych.

Częścią Małego WRO 2017 będzie także specjalna projekcja w ramach Niedzielnego Poranka we WRO, zaplanowana na 21 maja. Do stworzenia programu projekcyjnego zaproszona została berlińska artystka Antje Heyn. Widzowie mogą ją już kojarzyć ze świetnej czarno-białej animacji „PAWO” prezentowanej podczas Biennale WRO 2015. Jej najnowsza animacja „Trial & Error” została również wyłoniona z otwartego naboru prac zgłoszonych na Biennale WRO 2017. Antje Heyn proponuje publiczności prace zaprzyjaźnionych twórców animacji.

W programie Małego WRO nie zabraknie także spacerów po wystawach pod opieką Przewodników Sztuki.

Za opracowanie graficzne Małego WRO 2017 będzie odpowiadać, podobnie jak w 2015 roku, Michał Loba – młody grafik i ilustrator.

W Przewodniku Małego WRO znajdzie się też formularz do głosowania na najciekawszą – zdaniem młodych odbiorców Biennale WRO – pracę, prezentowaną na wystawach w tym roku. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone wraz z początkiem projektu WRO Résumé.

Pełny program: http://wro2017.wrocenter.pl

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

Miejsca wydarzeń:

Centrum Sztuki WRO / Dom Handlowy Renoma / Muzeum Narodowe / dawny Pałac Ballestremów / Synagoga pod Białym Bocianem / Infopunkt Barbara / Narodowe Forum Muzyki / Galeria Entropia / Dom Handlowy Feniks / Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu / Atelier WRO / Mediateka / UFF Klub / przestrzeń publiczna miasta

Organizator: Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów / Centrum Sztuki WRO

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mecenat: Griffin Art Space

 

Zapisz się na newsletter !


Centrum Sztuki WRO

Centrum Sztuki WRO to złożony artystyczno/kuratorski projekt realizowany od 1989 roku, rozwijający się na kanwie międzynarodowego wydarzenia w dziedzinie sztuki współczesnej, mediów i komunikacji. Od 2008 roku we WRO odbywają się wystawy, pokazy, projekcje, warsztaty, dyskusje i wykłady.

Więcej

Adres:

Widok 7
50-052 WrocławKontakt:

071 343 32 40
info@wrocenter.pl
http://www.wrocenter.pl
facebook

niedziela
11.06
2017
Wydarzenia |

Niedzielny Poranek we WRO – Latające krowy i znudzone sowy

Jak wiadomo, w animacji wszystko jest możliwe. Czy chcecie poznać historię latających krów, psów i kur? Albo niesfornego odkurzacza, który chcąc dobrze, bez przerwy bałagani bo nie ogarnia swojej trąby-ssawki? A może jesteście ciekawi historii przygody lisa i myszki, którą tak pilnie śledziły znudzone na co dzień sowy? Lub chcielibyście dowiedzieć się, jak okazują sobie […]

Więcej
czwartek
01.06
2017
Wydarzenia |

Znaki na ciele – warsztaty kaligraficzne na Dzień Dziecka we WRO

Zapraszamy na specjalny warsztat z okazji Dnia Dziecka. Działanie stworzone zostało w nawiązaniu do trwającej w Centrum Sztuki WRO wystawy japońskiego artysty Norimichiego Hirakawy „znane, nieznane i (nie)odwracalne”. Autorką warsztatu jest Klaudia Baśko, studentka Mediacji Sztuki w ASP we Wrocławiu, która realizuje go w ramach swojego dyplomu licencjackiego. Kaligrafia to nie tylko sztuka pięknego pisania. […]

Więcej
pt-nie
19.05-21.05
2017
Wydarzenia |

Biennale Sztuki Mediów WRO 2017

17 maja Wrocław znów zamieni się w polską stolicę sztuki mediów. Rozpoczyna się Biennale WRO 2017, największy w naszym kraju przegląd światowej sztuki współczesnej i największy z projektów Centrum Sztuki WRO. MAŁE WRO 2017 – PROGRAM DLA DZIECI I RODZICÓW Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji Biennale, także w 2017 roku realizowany jest specjalny program dedykowany […]

Więcej
niedziela
14.05
2017
Wydarzenia |

Niedzielne Poranki we WRO: Jak po sznurku

Życie nie jest linią prostą… Szczególnie, gdy jest się postacią animacji – wówczas nieograniczona wyobraźnia twórcy co i rusz każe nam mierzyć się z rozmaitymi sytuacjami, przeszkodami i pułapkami. Zwierzętami, przedmiotami, a nawet bombami! Niedziela, 14.05.2017, 12:30 Jak po sznurku Kolejny majowy Niedzielny Poranek we WRO to spotkanie z jedną z najsłynniejszych animowanych serii i […]

Więcej
niedziela
23.04
2017
Wydarzenia |

Niedzielne Poranki we WRO: Trzy w jednym, czyli co kryją magiczne kolory

Najbliższa niedziela w Centrum Sztuki WRO to magiczna, interaktywna i kolorowa podróż w świat lasów i mórz! Zabiorą nas w nią książki autorstwa Ainy Bestard z serii „Co kryje…?”. To interaktywne wydawnictwa, w których proste, oszczędne ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo przy użyciu trzech “magicznych” szkieł powiększających w kolorach RGB – czerwonym, zielonym i […]

Więcej
niedziela
09.04
2017
Wydarzenia |

Niedzielne Poranki we WRO: Hej ho, króliki morskie!

Podczas ostatniej projekcji Bob i Bobek dały się poznać jako rezolutne, rozgarnięte, ale i uwielbiające ryzyko i zabawę króliki. Podobnie jak w życiu każdego obieżyświata i łowcy przygód, i w ich przypadku przyszedł kiedyś czas na morskie opowieści – pełne dramatyzmu, ale i humoru, spotkania z rekinami i delfinami, emocjonującą podróż statkiem wycieczkowym, beztroski czas […]

Więcej
niedziela
19.03
2017
Wydarzenia |

Niedzielne Poranki we WRO: Prostą kreską cały świat

W najbliższą niedzielę na porankowym ekranie w Centrum Sztuki WRO zagości seria różnorodnych filmów tworzonych… czarno na białym. Czy pamiętacie te magiczne zabawy, podczas których na kartkach zeszytu czy notesu wprawiało się w ruch ludziki, zwierzęta, cały świat? Wystarczyło trochę cierpliwości, ołówek, prosta kreska – i nic, tylko puścić kartki w ruch. Mnóstwo w tym […]

Więcej
niedziela
29.01
2017
Wydarzenia |

Niedzielne Poranki we WRO – Rozkołysana niedziela

Pamiętając, jak podobał się jeden z ostatnich Poranków, w najbliższą niedzielę znów zapraszamy na podróż, podczas której damy się ukołysać niezwykle barwnym animowanym historiom zawartym w kołysankach śpiewanych na całym świecie. O czym przed snem słuchają wieczorami dzieci w Kongo, Kanadzie, Bułgarii czy Brazylii? O czym marzą na chwilę przed snem, i w trakcie? Lullabies of the World to niezwykły, rozwijany przez grupę rosyjskich animatorów i badaczy kultury projekt, w ramach którego powstają […]

Więcej
niedziela
29.05
2016
Wydarzenia |

Niedzielne Poranki we WRO

Od niepamiętnych czasów ludzie wymyślają i udoskonalają sposoby wizualnej komunikacji – pisma obrazkowe, hieroglify, alfabety, znaki i oznaczenia.

Więcej
niedziela
22.05
2016
Wydarzenia |

Niedzielne Poranki we WRO

W morskie opowieści, zazwyczaj fantastyczne i przedziwne, można wierzyć lub nie, ale nie da się ich z zainteresowaniem nie słuchać, i nie oglądać. Poddajmy się więc niepowtarzalnemu czarowi bezkresnej przygody, odkrywając nowe, nieznane lądy wraz wytrawnymi wilkami morskimi, kapitanami Kliperem i Pyk Pykiem!

Więcej
niedziela
19.07
2015
Wydarzenia |

Niedzielny Poranek Biennalowy

W najbliższą niedzielę zapraszamy do WRO na specjalny, przedostatni przed wakacyjną – sierpniową przerwą, Niedzielny Poranek Filmowy.
Podczas pokazu poznamy animacje zgłoszone przez autorów z całego świata na Biennale WRO i wybrane premierowo do programu Małego WRO.

Więcej