„Bęc jabłkiem w głowę” – uczniowie pokażą doświadczenia w Experymencie

📅 środa 19.04.2017
uczniowie experyment
Tegoroczna edycja konkursu rozpoczęła się jesienią 2016 roku od eliminacji w poszczególnych szkołach. Następnie, od grudnia 2016 do marca 2017, odbywały się prezentacje półfinałowe, w siedzibie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku oraz w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.  W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz szkoły gimnazjalne z Trójmiasta oraz gmin Pruszcza Gdańskiego, Kolbud i Rumi.

12 kwietnia oraz 19 kwietnia 2017 roku w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni laureaci konkursu będą mogli zaprezentować efekty swoich eksperymentów koleżankom i kolegom, a także odebrać zasłużone nagrody. Podczas finałów będziemy mogli się przekonać m.in.: jak doskonale działają naturalne antybiotyki, jak samodzielnie wykonać naturalne kosmetyki i produkty do prania, czy w samochodach można zastąpić paliwo wodą oraz jak umiejętności detektywistyczne mogą pomóc w badaniu przyrody.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy seredcznie wszystkim uczestnikom za ich pracę, zapał i niezwykłą wiedzę!

Czy i jak motywować dzieci

12.04.2017, godz.10:00 – finał szkół gimnazjalnych
19.04.2017, godz.10:00 – finał szkół podstawowych