Bajki Pod Globusem – o kinie

ul. Długa 1, Kraków
📅 sobota 27.05.2017
pod globusem o kinie

Zapraszamy na warsztaty wszystkie dzieci zafascynowane kinem i filmem! Aga Balicka z Kina Agrafka i kinokawiarni KIKA przeczyta dla nas książkę „Młoda Chartlotte filmowiec”, opowie o tym, jak się robi kino a potem wspólnie wykonamy zabawki optyczne.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Czytamy książkę „Młoda Chartlotte filmowiec”

Sobota, 27 maja 2017r. godz. 12.00

Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

___

„Młoda Charlotte Filmowiec” to książka autorstwa znanego ilustratora Franka Vivy, wydana przez MoMA – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Opowiada o dziewczynce, która patrzy na świat przez pryzmat swoich ulubionych kolorów – czerni i bieli. Kręci filmy inne niż wszyscy, ale dopiero spotkanie z pewną panią w Muzeum MoMA sprawia, że Charlotte czuje się prawdziwą twórczynią. Książka inspiruje dzieci do twórczości, do realizowania własnych, nawet najbardziej szalonych, pomysłów.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Krakowskie księgarnie na medal” realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Czy i jak motywować dzieci

Kontynuujemy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i  do wspólnej zabawy!

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.

Ilość miejsc ograniczona!