Bajki Pod Globusem – Książki są do słuchania! Lokomotywa. MAMY ZAPROSZENIE!

ul. Długa 1, Kraków
📅 sobota 29.10.2016
Bajki pod Globusem - Lokomotywa
Książki są do słuchania! To założenie legło u podstaw kolejnych warsztatów Pod Globusem. Nagramy własnego audiobooka; zarejestrujemy niepowtarzalne wykonanie „Lokomotywy” Juliana Tuwim. A wcześniej porozmawiamy o tym, co to znaczy słyszeć i jak działa nasze ucho. Następnie wysłuchamy klasycznego nagrania „Lokomotywy” w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, Wojciecha Pszoniaka oraz Daniela Olbrychskiego, ale również hip-hopowej wersji tego wiersza. Na koniec oczywiście wykonamy „lokomotywowe” ilustracje.

Warsztaty poprowadzi Oliwia Brzeźniak, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, magister filologii polskiej,  biblioterapeutka i członek Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, członek Polskiej Sekcji IBBY, recenzentka książek dla dzieci, zakochana w baśniach  i książkach francuskiego pisarza Hervé Tulleta.

Julian Tuwim, “Lokomotywa”
„Lokomotywa” to najbardziej znany wierszyk Juliana Tuwima dla najmłodszych. Stał się on tytułowym tekstem zbioru wydanego w 1938 roku: „Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci”. Utwór stanowi doskonałe połączenie interesującego opisu, humoru i wirtuozerii słowa. Tematem wiersza jest tytułowa lokomotywa przedstawiona jako istny cud techniki.

Sobota,  29 października 2016r., godz. 12.00

Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

Z nowym sezonem Bajek rozpoczynamy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i  do wspólnej zabawy!

Koszt – 15 pln/dziecka.

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.

Czy i jak motywować dzieci

Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 1 zaproszenie na warsztaty!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie:  Lokomotywa) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, imieniem i wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do 27 października do godz. 20.

*Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.