Atrakcje w Ikea Kraków

Data wydarzenia: sobota 25.06.2011 do niedziela 26.06.2011

Mięta, rumianek, melisa, chaber – to kilka z siedmiu ziół, które zbierane są
w Szwecji, w Noc Świętojańską zwaną tam: Midsommar. IKEA Kraków świętuje krakowskie “wianki”, ale w tradycji szwedzkiej. Jak co roku organizuje Midsommar, podczas którego klienci i wszyscy goście IKEA będą mogli poznać szwedzkie obrzędy, tradycje i legendy związane z tym wyjątkowym dniem
w roku.

Noc Kupały, Noc Świętojańska, Letnie Przesilenie, Midsumarsblot, Jãņi, Līgo i Midsommar to tylko niektóre nazwy określające święto o wspólnych słowiańskich korzeniach. IKEA Kraków chcąc kontynuować szwedzką tradycję organizuje święto Midsommar, na które zaprasza krakowian. Wszyscy, którzy odwiedzą 25-go lub 26-go czerwca IKEA będą mogli poznać technikę plecenia wianków, które wieczorem zgodnie z tradycją będą mogli wrzucić do Wisły. Co więcej, tak jak Szwedzi, będą mogli zgromadzić się wokół tradycyjnego szwedzkiego drzewka majowego i poznać tańce i tradycyjne pieśni. Będzie można również próbować szwedzkich przysmaków. Szwedzi kojarzą się ze spokojnym i wstrzemięźliwym narodem, a w taką noc zmieniają się oni nie do poznania. Warto zobaczyć ich zabawy i tańce przy drzewku majowym.

W IKEA Kraków dzieci będą miały okazję poznać szwedzkie legendy związane z Midsommar. Animatorzy IKEA będą opowiadać o szwedzkich tradycjach i zachęcać do zabaw, które cieszą od wielu lat szwedzkie dzieci. Zainteresowanie i niejednokrotnie zdziwienie tego dnia, mogą wzbudzać napotkani w sklepie wikingowie z balonami dla dzieci.

Ikea Kraków