Atrakcje na wakacje w Centrum Hewelianum 2017

Centrum Hewelianum, Gradowa, Gdańsk,
📅 środa 07.06.2017 do czwartek 31.08.2017
ferie zimowe hewelianum
To lato musisz spędzić z nami! Wakacje? Tak! ….. start już 27 czerwca Wystawy interaktywne

DOOKOŁA ŚWIATA, Z ENERGIĄ!, ŁAMIGŁÓWKA, ZABAWY Z HISTORIĄ

Przez całe wakacje od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00

GWIEZDNE SPOTKANIA W MOBILNYM PLANETARIUM

MAŁE ABC” –  film animowany

Przez całe wakacje – w soboty w godzinach 10:30, 12:30, 14:30

Projekcja przeznaczona dla dzieci w wieku do 8 lat

Bilety w cenie 5 zł/os.

Wybierzemy się w niezwykłą podróż po niebie i Ziemi w poszukiwaniu interesujących zjawisk atmosferycznych i kosmicznych.

TAJEMNICE NIEBA – interaktywny pokaz astronomiczny

Przez całe wakacje – w niedziele w godzinach 10:30, 12:30, 14:30

Bilety w cenie 5 zł/os.

Zakręcimy niebem, poznamy gwiezdne mity i spotkamy dziwaczne stwory niebieskie.

KOSMICZNA PROGNOZA POGODY – interaktywny pokaz astronomiczny

Przez całe wakacje – we wtorki i czwartki w godzinach 10:30, 12:30, 14:30

Bilety w cenie 5 zł/os.

Urlop międzyplanetarny? Ok …, ale jakiej pogody możemy się spodziewać na Marsie, a jakiej na Wenus? Gdzie będzie gorąco, a gdzie zimno, czy powinniśmy zabrać parasole? Wszelkie wątpliwości rozwiejemy podczas kosmicznej prognozy pogody.

GWIEZDNE PORY ROKU – interaktywny pokaz astronomiczny

Przez całe wakacje w środy i piątki w godzinach 10:30, 12:30, 14:30

Bilety w cenie 5 zł/os.

Dlaczego Gwiazda Polarna jest taka wyjątkowa? Jakie gwiazdozbiory widzimy na niebie w pogodną letnią noc? W czasie pokazu dowiemy się, jak rozpoznać pory roku na naszym nieboskłonie.

NOCNE OBSERWACJE NIEBA

Terminy obserwacji dostępne na hewelianum.pl

Obserwacje dla młodzieży i dorosłych

Atrakcja bezpłatna

Księżyc w pełni na wyciągnięcie ręki czy spadające z nieba Perseidy? Tak! Przez teleskop można dojrzeć wszystkie te fascynujące i magiczne zjawiska astronomiczne. Sprawdzimy to.

W LABIRYNCIE GWIAZD

Planetarium mobilne

Terminy pokazów dostępne na hewelianum.pl

Pokaz dla młodzieży i dorosłych

Bilety w cenie 10 zł/os.

Potraktujemy Wszechświat jako laboratorium. Czy gwiazdy są zawsze takie same? Jeśli się zmieniają, to dlaczego? Co nam w ten sposób mówią? Dlaczego świecą? Czy łączą się w pary? Co kryją w swoim wnętrzu? Galaktyki, gromady, mgławice, a nawet czarne dziury będą bohaterami naszych nocnych spotkań w mobilnym planetarium Centrum Hewelianum.

ODLOTOWE POKAZY

Przez całe wakacje od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 i 13:00

Pokaz bez ograniczeń wiekowych

Bilety w cenie 5 zł/os.

Tylko w Hewelianum zapewnimy rozrywkę inną niż wszystkie. Fascynujący świat nauki otworzy przed nami swoje podwoje. Spektakularne i interaktywne pokazy chemiczne i fizyczne połączymy z rozrywką … na pewno nie będzie wiało nudą.

ZABAWY W LABORATORIUM PANA KLEKSA

Przez całe wakacje – od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00, 12:30, 14:30, 16:00

Atrakcja dla dzieci w wieku do 9 lat

Bilety wg cennika Centrum Hewelianum

Magiczna przestrzeń wyczarowana niczym z bajki. Tylko tutaj możemy wejść do wielkiego kłębka nici, spotkać Kaczkę Dziwaczkę, podsłuchać rozmowy na straganie, zanurzyć się w Abecji czy popuścić wodze fantazji w Kuchni Pana Kleksa.

Zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla najmłodszych dostarczają wiele radości naszym milusińskim.

W DŻUNGLI WYOBRAŹNI

kreatywny plac zabaw

Przez całe wakacje od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00 – 18:00

Plac zabaw przeznaczony dla dzieci w wieku do 9 lat

Bilety wg cennika Centrum Hewelianum

Klocki! Dużo klocków… małe, większe, gigantyczne… zbuduj z nich krokodyla, małpkę, słonia lub egzotycznego ptaka. W dżungli wyobraźni wszystko jest możliwe! Zabawa na kreatywnym placu zabaw pobudza wyobraźnię małych i dużych budowniczych.

SPOJRZENIE NA SŁOŃCE

Plenerowe obserwacje astronomiczne

Przez całe wakacje – obserwacje uzależnione od warunków pogodowych

Obserwacje bez ograniczeń wiekowych

Atrakcja bezpłatna

Na Słońce patrzeć gołym okiem nie wolno! Na szczęście Centrum Hewelianum posiada profesjonalny teleskop, dzięki któremu możemy bezpiecznie oglądać najbliższą nam gwiazdę! Plamy, pojaśnienia, protuberancje … Dla nas Słońce nie ma tajemnic.

FORT NOCĄ – SPOTKANIE Z DUCHAMI GÓRY GRADOWEJ

wycieczka z przewodnikiem

Terminy wycieczek dostępne na hewelianum.pl

Nocna wycieczka z przewodnikiem to jedyna okazja do poznania niedostępnych na co dzień zakamarków fortu Góry Gradowej. W rolę przewodników wcielą się współpracujący z Hewelianum historycy, występujący w strojach z epoki. Na uczestników wycieczki czeka szereg innych atrakcji dodatkowych, ale to już niespodzianka!

Wycieczka dla młodzieży i dorosłych

Bilety w cenie 35 zł/os.

PIKNIKOWANIE NA POLANIE

Przez całe wakacje – atrakcja uzależniona od warunków pogodowych

Atrakcja bez ograniczeń wiekowych

Atrakcja bezpłatna

Piknikowanie jest idealnym sposobem na rodzinne spędzenie czasu, chwilę wypoczynku oraz zabawy w otoczeniu zieleni pięknego, pofortecznego parku. Leżaki czekają!

Wszystkie atrakcje czekają w wakacje w Centrum Hewelianum!

Zieleń wokół, świeże powietrze i cudowne widoki z Góry Gradowej.

Miasto latem zapowiada się fantastycznie!