Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

📅 poniedziałek 25.05.2015 do wtorek 26.05.2015
Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

W naszej siedzibie, Pałacu Górków (ul. Wodna 27), zapraszamy do udziału w grze rodzinnej „Rodzinna wycieczka w przeszłość" przeznaczonej dla rodzin z dziećmi. Gra składa się z dwóch etapów: „muzealnego" oraz „domowego". Podczas etapu muzealnego uczestnicy będą rozwiązywać zagadki w przestrzeni wystawowej. Po złożeniu wypełnionego formularza w kasie biletowej muzeum, otrzymają drogą emailową na wskazany adres kolejne zadania do wykonania w domu. Wypełniony formularz należy przesłać na adres edukacja@muzarp.poznan.pl. Rodziny, które najlepiej rozwiążą zagadki, zostaną nagrodzone.

Gra będzie dostępna 15.05 do 26.05 w dniach i godzinach otwarcia muzeum. O wynikach konkursu uczestnicy powiadomieni zostaną mailowo do dnia 1 czerwca br. Informacje o zwycięzcach gry zostaną również zamieszczone na oficjalnej stronie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Ukoronowaniem obchodów Trzeciego Poznańskiego Tygodnia Rodziny będzie Dzień Matki (26 maja). Wszystkie mamy odwiedzą muzeum wraz z dziećmi za darmo. Dodatkowo otrzymają słodki upominek dla całej rodziny.

Natomiast do naszego oddziału na Ostrowie Tumskim – Rezerwatu Archeologicznego Genius loci (ul. Ks. I. Posadzego 3) szczególnie zapraszamy w sobotę 23 maja. Wszystkie rodziny tego dnia będą mogły wejść do obiektu za darmo. Proponujemy również familijną zabawę z przestrzennymi puzzlami średniowiecznego grodu poznańskiego w skali 1:200. To świetna okazja do rozwiązania wspólnymi siłami rodziców i dzieci łamigłówek budowlanych sprzed tysiąclecia. Wśród uczestników zabawy rozlosowane będą nagrody. Aby wziąć udział w naszej akcji należy zgłosić się telefonicznie (Tel. 61 852 21 67) lub na adres meblowy (rezerwat@muzarp.poznan.pl).

Zapraszamy 4 rodziny od godz. 11.00 do 15.00 w sobotę 23 maja. Udział w zajęciach jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie atrakcje zorganizowaliśmy w ramach Trzeciego Poznańskiego Tygodnia Rodziny, przedsięwzięcia koordynowanego przez Fundację „Głos dla Życia" we współpracy z Urzędem Miasta Poznania. Chociaż w nazwie jest TYDZIEŃ – trwa on jednak 12 dni – rozpoczyna się Międzynarodowym Dniem Rodziny tj. 15 maja, a zakończy się w Dniu Matki tj. 26 maja.