Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

📅 sobota 16.05.2015
Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

Muzeum Narodowe, gmach główny, zaprasza na wystawy Nocny Poznań w blasku neonów oraz Bunt-Ekspresjonizm-Transgraniczna awangarda.

W Wielkopolskim Muzeum Wojskowym będzie można m.in. zobaczyć wystawę Odznaka Pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich. 95. rocznica ustanowienia oraz wziąć udział w zabawie konkursowej Wytęż wzrok i odszukaj detale, atrakcja adresowana jest także do najmłodszych widzów.

W Muzeum Etnograficznym publiczność będzie miała możliwość obejrzenia i przymierzenia strojów z różnych zakątków świata, dzieci ponadto będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych pt. W afrykańskim klimacie.

Propozycja Muzeum Historii Miasta Poznania to wystawa pocztówek i fotografii Majówki w dawnym Poznaniu oraz prezentacja Poznań jakiego nie znasz złożona z kilkudziesięciu slajdów z widokami miasta, które są mało znane szerszemu gronu odbiorców.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM