Artysta z przyszłości – warsztaty

📅 niedziela 04.02.2018
bezpłatne
Artysta z przyszłości - warsztaty

Zapraszamy na kolejną kreatywną niedzielę w GGM!
Pofolgujmy wyobraźni i dajmy się ponieść wizjom przyszłości. Inspiracją naszych działań będzie futurologiczna wystawa Jak tak dalej pójdzie wchłonę cały wszechświat, którą od niedawna można oglądać w GGM2 przy ul. Powroźniczej. Punktem wyjścia do stworzenia tej wystawy jest książka science-fiction, Simulakra Philipa K. Dicka. Zadawane są w niej pytania o to kim jesteśmy i jaka jest kondycja człowieka w szybko zmieniającym się świecie?
Podczas warsztatów obejrzymy prace artystów i zastanowimy się wspólnie jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Damy się ponieść naszej wyobraźni i marzeniom. Stworzymy projekty maszyn, hybryd i budynków niemożliwych. Powstanie z tego makieta miasta przyszłości. Czy w mieście tym będzie miejsce dla artystów, a jak będzie wyglądała szkoła, czy do pracy zamiast nas będą chodziły roboty?
Zrealizujemy też dyskretną akcję w przestrzeni publicznej, nadamy komunikat w świat o naszej wizji przyszłości.

Termin: niedziela 04.02, godz. 12.00-14.00
Uczestnicy: dzieci w wieku 7-11 lat, młodsze dzieci zapraszamy z opiekunami