Arka: warsztaty dla dzieci

BWA Galeria Dizajn, Świdnicka 2-4, 50-067 Wrocław
📅 sobota 18.02.2017
Wróbel polskie ptaki

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat i ich rodziców. Wstęp bezpłatny. Uczestnicy wspólnie zaaranżują przestrzeń galerii, ucząc się przy okazji o wymieraniu zagrożonych gatunków zwierząt.

Celem warsztatów jest uświadomienie problemu współczesnego wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt na świecie, co naukowcy określają tzw. Szóstym Wymieraniem. Warsztaty opisują sytuację globalną, ale są też o zagrożeniach czyhających na ptaki w naszym mieście. Wbrew pozorom miasta są domem wielu gatunków ptaków, w Warszawie jest ich ponad 200 i jest to liczba porównywalna z liczbą gatunków występujących w środowisku naturalnym.

Warsztaty będą polegały na wyklejaniu na ścianach drzew, krzaków, trawy z czarnej taśmy izolacyjnej i zapełnianiu tych symbolicznych zielonych terenów miejskich ptakami wycinanymi laserowo z czarnej folii przylepnej. Będą to różne gatunki ptaków, które można spotkać w mieście, te najbardziej popularne jak gołębie, ale też te coraz rzadziej obecne, jak wróble. I te mniej znane: jerzyki, kawki, mazurki, sikorki, pustułki, łyski, śmieszki. Celem warsztatów jest poznanie zachowań, zwyczajów i potrzeb ptaków, informacje praktyczne: jak im pomagać? czym i jak je karmić? jak budować budki lęgowe i karmniki? jak pomagać w sytuacjach krytycznych?

18 lutego 2017, godz. 11:00
BWA Galeria Dizajn

Warsztat odbywa się w ramach Noworocznych Postanowień 2017: Współpraca.

Czy i jak motywować dzieci