ArchiKids Kurs Architektury dla dzieci

Concordia Design
📅 sobota 18.03.2017
240 zł (cały kurs), 50 zł (pojedyncze zajecia)
Concordia - warsztaty architektury
Czy architektura może być rozrywką dla najmłodszych? Czy projektowanie przestrzeni musi być kojarzone ze żmudną i nudną pracą? Zadaniem zaprojektowanych z myślą o dzieciach kursów architektury ArchiKids będzie udowodnienie, że tworzenie przestrzeni to nie tylko monotonna praca dla „dorosłych” zawodowców, ale również doskonała, rozwijająca rozrywka dla dzieci.
Kurs podzielony jest na dwie grupy: młodszą (4-6 lat) i starszą (7-12). Motywem przewodnim warsztatów dla grupy młodszej będzie bajka, baśń lub legenda. Słuchając opowieści dzieci wyobrażają sobie i budują w głowie przestrzeń, w której rozgrywa się historia. Na zajęciach tę przestrzeń będą przenosić z wyobraźni do rzeczywistości i będą dosłownie budować ją na makiecie. Oprócz tego przekonają się, że zwyczajne przedmioty codziennego użytku i materiały naturalne, takie jak papier, drewno, kamienie lub trawa idealnie nadają się do pracy twórczej i odtwarzania otaczającej nas rzeczywistości.
Kim tak naprawdę jest architekt, a kto to urbanista? Na czym polega ich praca? Jak wygląda proces tworzenia miasta i z czego ono się składa? Odpowiedzi między innymi na te pytania poznają uczestnicy kursu starszej grupy ArchiKirds. Udział w tych warsztatach pozwoli dzieciom na jeszcze bliższe i bardziej zaawansowane zapoznanie się z projektowaniem przestrzeni. Na początku uczestnicy utworzą wielką makietę miasta, a później, przez wyodrębnienie dzielnic i bloku mieszkalnego, określą potrzeby jednostki w przestrzeni i uświadomią sobie swoją rolę w życiu miasta i miejsce w nim.
Kursy ArchKids przedstawiają projektowanie przestrzenie jako zabawę i kreatywną rozrywkę dla dzieci, ale również rozwijającą naukę. Inspirujące warsztaty rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach – pobudzają ich wyobraźnię, pokazują, w jaki sposób można wykorzystać proste przedmioty i materiały naturalne, a także uświadamiają im, jakimi prawami rządzi się miejska przestrzeń i jak wpływa ona na życie człowieka. Dzięki kursom ArchiKids dzieci zrozumieją, że praca architekta może być przyjemna, a projektowanie przestrzeni może być pożyteczną zabawą.

18.03.2017 – 29.04.2017
Cena: 240 zł (cały kurs), 50 zł (pojedyncze zajecia)

Grupa młodsza
Wiek: 4-6 lat